Příznaky rakoviny kůže, které nemají nic společného s pokožkou

Existují časné příznaky, které mohou naznačovat, že se v našem těle vyskytují nějaké problémy. Rozhodně stojí za to jim věnovat pozornost a navštívit odborníka ihned, než se potíže zvětší. Pokud si všimnete jakýchkoli kožních změn, které se objevily relativně nedávno, měli byste navštívit svého lékaře. Ovšem s onemocněním kůže mohou souviset i příznaky, které s naší pokožkou mají jen málo společného a přesto mohou značit nebezpečí rakoviny kůže.

Bolesti břicha

Melanom může také způsobit příznaky v oblasti jater. Silná bolest v pravé horní části břicha může tedy naznačovat melanom.

Dýchací potíže

Rakovina kůže může také způsobit metastáze v plicích, což může vést k potížím s dýcháním a silnému kašli. Samozřejmě podobné problémy mohou mít i bronchitida nebo podobné příznaky, ale pokud máte kašel a problémy s dýcháním po dlouhou dobu, měli byste navštívit lékaře.

Bolesti kloubů

Metastáze se mohou také vyvinout v kostech a příznaky, které se objeví, jsou podobné bolesti kloubů a postupem času se stávají mnohem silnějšími.

Špatné vidění

V duhovce oka se mohou objevit podivná zabarvení a vy pocítíte problémy s viděním.

Žaludeční potíže

Melanom má různé břišní příznaky, například může způsobit nadýmání, zácpu a silné křeče.

Bolesti hlavy

I když je to spíše vzácný jev, v některých případech se melanom může rozšířit až do mozku a způsobit silné záchvaty bolesti hlavy.

Hrudky pod kůží

Imunitní systém zajišťuje, aby změny kůže co nejdříve upozornily na problém. Zpravidla ani netušíme, že se v našem těle nachází rakovinová léze, ale poukazuje na to náhlý výskyt podivných hrbolků pod kůží.

Obrázky: Shutterstock