Hotelové triky na praní černého prádla, aby barva vydržela co nejdéle sytě černá

Praní a péče o oblečení v moderním světě výkonných praček a drahých pracích prostředků se jeví jako jednoduchá záležitost. Ale každá žena moc dobře ví, že něco pokazit není až tak těžké, pokud nebudete dodržovat pár základních pravidel, které s výkonem pračky a kvalitou pracího prostředku nesouvisí. Například při praní černého oblečení zkuste dodržovat hotelové tipy, aby vám po čase nezešedlo a stále vypadalo jako první den, kdy jste si jej přivezli z obchodu.

Jemný prací prostředek

Pokud nechcete, aby věci po vyprání zešedly, vždy používejte jemný prací prostředek a nezapomeňte do něj přidat špetku jemné soli.

Ocet

Chcete-li zachovat nebo obnovit černou barvu prádla, naplňte umyvadlo nebo lavor studenou vodou, přidejte 2 lžíce octa a oblečení namočte. Nechte působit asi 20 minut, vyždímejte a teprve poté vyperte v pračce obvyklým způsobem.

Černá káva

Dalším způsobem, jak uchovat černou barvu oblečení je nalít vroucí vodu do umyvadla a přidat do ní mletou černou kávu. Ponořte vybledlé oblečení, nechte asi 20 – 30 minut a poté vyperte v ruce pomocí jemného pracího prostředku.

Tabák

Připravte si roztok z vroucí vody a tabáku. Poměr by měl být 15 g tabáku na litr vroucí vody. Nechte vychladnout asi na 40 stupňů, přeceďte a pomocí směsi vykartáčujte oblečení. Poté opláchněte ve studené vodě.

Jedlá soda

Jedlá soda pomůže obnovit sytost barev černého oblečení a eliminovat zápach z potu. Nalijte teplou vodu do umyvadla a přidejte lžíci jedlé sody. Ponořte předem vyprané tmavé oblečení na 10 – 15 minut a poté opláchněte.

Obrázky: Freepik