Příznaky rakoviny vaječníků často mylně považované za známky méně nebezpečných onemocnění

V dnešní době je rakovina jednou z hlavních příčin úmrtí téměř ve všech zemích světa. Procento úmrtnosti je ve srovnání s ostatními nemocemi mnohem vyšší. Jedním z takových nebezpečných druhů rakoviny je u žen rakovina vaječníků, které se přezdívá „tichý zabiják“, protože vykazuje velice málo příznaků. Symptomy jsou tak slabé, že je skutečně obtížné je identifikovat, a roto je u tohoto druhu rakoviny včasné odhalení maligních nádorů životně důležité. Z toho důvodu lékaři apelují na všechny ženy, aby prováděly pravidelné kontroly. Na jaké příznaky byste se měla zaměřit především, naleznete v následujících odstavcích.

Potíže s konzumací jídla

Nevysvětlitelná ztráta chuti k jídlu, která trvá déle než 3 týdny, může být příznakem různých nemocí, ale kromě střevních a žaludečních problémů může být známkou i rakoviny vaječníků. Jakmile pocítíte jakékoliv nechutenství, navštivte lékaře a nechte si udělat potřebné testy.

Přetrvávající nadýmání

Časté a přetrvávající nadýmání, které trvá déle než 3 týdny, může být obvykle známkou nádoru.

Bolest ve spodní části břicha a pánvi

Bolest břicha, pánevní bolesti a menstruační křeče jsou během menstruace naprosto normální, pokud ale trvají i mimo menstruační cyklus déle než 3 týdny, může se jednat o příznak rakoviny vaječníků.

Potřeba častého močení

V případě, že cítíte častější potřebu močení než obvykle bez jakýchkoliv změn v příjmu tekutin, je velmi pravděpodobné, že se jedná o rané stádium rakoviny vaječníků. Dalším příznakem je také neschopnost moč udržet.

Bohužel, všechny tyto příznaky jsou často mylně považovány za známky onemocnění spojené s gastrointestinálním traktem. Je velmi důležité, abyste sledovala jejich četnost a dobu trvání. Pokud výše zmíněné symptomy během pár týdnů neodezní, je třeba okamžitě navštívit lékaře. Mějte na paměti, že sledování našeho těla a znalost příznaků jednotlivých onemocnění, je životně důležité. Můžete si tak zvýšit šance na přežití.

Sdílejte článek mezi ostatními ženami ve vašem okolí a šiřte tyto znalosti pro záchranu dalších životů. Prevence a vědomost jsou tím nejlepším začátkem, jak si svůj život uchránit.

Zdroj: organicsolutionsportal.com