Přiznání soudní lékařky: Nejhorší případ, který se mi kdy dostal na pitevní stůl

Soudní lékařka povyprávěla o nejhorší smrti, kterou kdy řešila. A že měla z čeho vybírat. Za svou kariéru provedla více než 2000 pitev. Zde je mimořádně upřímná zpověď soudní lékařky s bohatými zkušenostmi, která s vámi skutečně otřese.

Od chirurga k soudní lékařce

Na začátku své profesionální kariéry působila doktorka Judy Melinek na University of California v Los Angeles. Chtěla se stát chirurgem, ale nakonec změnila své plány. Na škole ji velice zaujala patologie. Bez dlouhého přemýšlení se brzy stala obyvatelkou kalifornského oddělení patologie. Poté se přestěhovala do New Yorku, kde začala pracovat v Úřadu hlavního soudního lékaře. Tam zjistila, co vlastně představuje práce soudního lékaře.

Doktorka Judy Melinek nerada spěchá a vždy pečlivě prohlédne mrtvolu, na které musí pracovat. Spolu s tělem putuje na stůl šatník zesnulého a někdy také šperky, drahé kovy nebo peníze. Jak přiznala, jednou našla ukradených 12,4 tisíce dolarů. „Kdybyste věděli, kolik věcí u sebe nosí lidé, které potkáváte na ulicích, mysleli byste si, že svět je zvláštní a zábavné místo,“ uvedla.

Přiznání soudní lékařky

Soudní lékařka si připomněla případ 20letých mladíků, kteří během bouře vylezli na střechu šestipatrového domu v čínské čtvrti. V jednu chvíli jednoho z chlapců zasáhl blesk. Nepřežil a jeho tělo skončilo na pitevním stole. „V čepici byla díra, na hlavě 20 cm plešatý kruh a kolem něj zuhelnatělé vlasy. Některé chlupy na jeho břiše a na vnitřní straně stehen byly také spálené,“ vypráví Judy.

Největší emoce vzbuzuje podle soudní lékařky smrt lidí, kteří spadli z velké výšky. Zajímavé je, že nejde o vnější pohled na zmasakrovaná těla, která zpravidla nejsou v tak špatném stavu, jak by se mohlo zdát. Doktorka Melinek vysvětluje, že to nejhorší vás čeká uvnitř a připomíná příběh muže, který spadl z výšky 30 metrů. I přes pád nebylo jeho tělo od krve. Nedošlo ani k vážnějším zlomeninám. Až pitva odhalila šokující pravdu-muži se doslova rozlomilo srdce, játra měl rozervaná, žebra roztrhaná, plíce na kusy a pánev zcela zlomenou.

Nejhorší smrt, jakou kdy soudní lékařka řešila

Doktorka Melinek popsala, jak kdysi zkoumala tělo muže, Seana Doyla, jenž spadl do kanalizační vpusti. Byl zakrytý plastovým komínem odvádějícím páru z prasklého hlavního potrubí. Teplota uvnitř dosáhla 150 stupňů Celsia. Hasičům trvalo 4 hodiny, než dostali Seana ven. Během této doby se jeho tělesná teplota zvýšila nejméně na 50 stupňů Celsia. Netřeba dodávat, že muž byl již mrtvý.

Musel to být děsivý pohled. Jak připomíná soudní lékařka, vnější vrstva mužovy kůže téměř úplně odpadla. Navíc měl kvůli svalové kontrakci způsobené vysokou teplotou nepřirozeně zkroucené končetiny. Doktorka Melinek nepochybuje o tom, že zesnulý těsně před smrtí hodně trpěl, protože nervová tkáň nebyla párou poškozena. Přímou příčinou smrti bylo udušení v důsledku otoku průdušnice vlivem vysoké teploty.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nypost.com