Věrný pes každý den navštěvuje mši v kostele. Pravý důvod jeho chování láme srdce

Není to obvyklý pohled vidět roztomilého psa, který se každý den účastní mše, ale Tommy má hodně daleko do typického pejska. V malém městě San Donaci nedaleko Brindisi v Itálii chodí 7letý německý ovčák Tommy na mši téměř každý den a trpělivě sedí u oltáře po celou dobu bohoslužby. Všichni návštěvníci kostela už Tommyho dobře znají.

Kostel byl posledním místem, kde viděl svou majitelku

Věrný Tommy, 7letý německý ovčák, patřil Marii Margheritě Lochi. Byl jejím věrným společníkem poté, co ho adoptovala, když ho našla opuštěného poblíž svého domova. Zachránila ho, když byl ještě štěně, a vytvořili si pevné pouto na základech věrnosti, lásky a přátelství.

Marie ale jednoho dne zemřela, stalo se tak před několika měsíci, a Tommy trpělivě čekal na její návrat domů. Kostel byl posledním místem, kde ji viděl, když se zde zúčastnil jejího pohřbu. Od té doby chodí do kostela každý den. Objeví se hned, jakmile zazvoní ranní mše, a čeká, až bude bohoslužba dokončena, aby zase odešel.

Krásný příběh o vztahu člověka a psa

Tommyho od té doby adoptovala celá vesnice a je o něj velmi dobře postaráno. Všichni vědí, že přesně tak by si to Marie přála. Je to přítel celé komunity a jeden z nejvěrnějších psů. Přestože vám může Tommyho osud připadat smutný, jedná se o jeden z nejkrásnějších příběhů o vztahu člověka a psa vůbec. Toto je skutečný příklad toho, proč jsou psi nejlepšími přáteli člověka.

Úvodní obrázek: S vědomím rodiny Lochi, Zdroj: Dailymail.co.uk