Naučte se správně ovládat knoflík u radiátoru a ušetřit tak za vytápění. Ročně jde o tisíce korun

Letos se snad každý bojí vyúčtování za vytápění domácnosti. Existují nějaké způsoby, jak ušetřit? Jak se ukázalo, můžete použít určitou metodu, se kterou je obeznámena jen malá hrstka lidí. Což je veliká škoda. Jedná se o skrytou funkci knoflíku na ovládání topení. Pokud lépe pochopíte jeho účel, můžete se těšit na nižší náklady za energie.

Jak ušetřit za vytápění domácnosti?

Obavy související s topnou sezónou narušují klid většiny populace. Zvláště v dnešní době zdražování. Nikdo nechce rozlepit obálku od svého dodavatele energií a protáčet panenky nad několikacifernými čísly. Jak tedy vytápět byt nebo dům co nejefektivněji?

Během větrání místnosti vypínejte topení

Klíčovým pravidlem v tomto případě bude vyhnout se dlouhému větrání místností. Nevzdávejte se čerstvého vzduchu, ale nepřehánějte to. Během větrání by měly být knoflíky na ovládání topení vypnuty. Stačí tedy nastavit knoflík do polohy 0. Pak termostat nezačne čerpat více energie pro nastavení pokojové teploty.

Co znamenají čísla na knoflíku u radiátoru?

Víte, co se skrývá pod čísly uvedenými na knoflíku pro ovládání topení? V naší zemi mají termostaty stupnici od 0 do 5. Co přesně znamenají jednotlivé číslice?

  • 0 nebo sněhová vločka – ohřívač udržuje teplotu 6-8 stupňů Celsia
  • 1 – 12-13 stupňů Celsia uvnitř
  • 2 – 15 stupňů Celsia
  • 3 – 18-20 stupňů Celsia
  • 4 – 22-24 stupňů Celsia
  • 5 – 28 stupňů Celsia a více

Pokud se rozhodnete nastavit ohřívač na 5, musíte si uvědomit, že neexistuje žádná záruka rychlejšího vytápění místností. Kromě toho může taková akce vést k vysychání vzduchu ve vašem bytě nebo domě.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Householdmoneysaving.com