Problémy se žaludkem nebo plícemi – jednoduché samovyšetření vám může naznačit, jak to vypadá s vašimi vnitřními orgány

Spousta z nás se bojí lékařů, ať už se jedná o jakýkoliv důvod. Návštěvy oddalujeme, jak jen můžeme a hledáme všemožné alternativy, jak se kontrole vyhnout. Máme pro vás dobrou zprávu – existuje snadný způsob, jak sami ověřit své zdraví. Postačí vám k tomu obyčejná lžíce.

Vezměte lžíci a zatlačte s ní na váš jazyk. I s vašimi slinami na kusu nádobí vložte do průhledného plastového sáčku a zapečeťte. Nechte chvíli působit pod stolní lampou nebo slunečním světlem a následně zkontrolujte. Pokud se na lžíci nevyskytuje žádná skvrna nebo pach, je to pro vás dobrá zpráva. Nemáte žádné problémy s vnitřními orgány.

Pach na lžíci

Pokud je pach na lžíci nepříjemný, existuje možnost, že trpíte potížemi s plícemi nebo žaludkem. Sladký zápach může být známkou cukrovky a vůně čpavku značí problémy s ledvinami.

Skvrny na lžíci

Žlutobílá barva se může vyskytnout v případě onemocnění štítné žlázy. Fialová barva je známkou špatného krevního oběhu, bronchitidy nebo vysokého cholesterolu. Oranžová barva indikuje onemocnění ledvin.

Mějte ovšem na paměti, že se jedná pouze o část informací a vždy je lepší konzultace s lékařem, jakmile se u vás objeví sebemenší problémy nebo podezření na problémy se zdravím.

Znáte tento test nebo máte svůj vlastní? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com