Proč bychom neměli používat opalovací krém urychlující opálení

Chceme-li se rychle opálit, opalovací krémy s akcelerátorem zní jako dobrý nápad. Nemusíme se pod sluncem grilovat dlouhé hodiny, abychom chytli krásnou bronzovou barvu, stačí se natřít opalovacím krémem s urychlujícími účinky a na chvíli se vystavit slunečním paprskům. Zajistí, aby se vaše hnědá barva dříve aktivovala. Ale je opravdu rozumné takové krémy používat?

Jak funguje opalovací krém urychlující opalování?

Podle dermatologů neplatí, že váš vlastní pigment hnědne rychleji a silněji, což je zpravidla uvedeno na každém obalu takových produktů. Není to váš vlastní pigment, ale jiný druh pigmentu, který se stará o vaše opálení v podobě chemické reakce. V přírodě existují určité látky, které reagují s kyslíkem nebo UV paprsky. Banány také zhnědnou, čím déle jsou vystaveny na slunci.

Betakaroten

Jednou z těchto látek je betakaroten. V přírodě tedy můžete najít látky, které, když se vám dostanou do těla, mohou přirozeně způsobit změnu barvy. Tyto druhy látek naleznete i v různých druzích opalovacích krémů.

Používat nebo nepoužívat?

I když vám tyto druhy opalovacích krémů mohou pomoci urychlit opálení a dříve získat bronzovou pokožku, je lepší je nepoužívat. Faktor u těchto druhů produktů není nikdy příliš silný, protože stále musí propouštět malé množství UV záření, v opačném případě byste tak rychle nedosáhli hnědého opálení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Margriet.nl