Signály vašeho těla, které značí, že jste nejen naprosto zdravý, ale i ve formě

Jak zjistíte, že je vaše tělo opravdu zdravé? Zpravidla si hlídáme svoji váhu, stravu nebo to, jak se cítíme po psychické stránce a pravdou je, že se obvykle jedná především o kombinaci všech těchto tří věcí. Ale dnes vám přinášíme seznam několika znaků, které ukazují, že jste naprosto zdraví, a nemají nic společného s vaší váhou nebo postavou.

Budíte se každý den přibližně ve stejnou dobu

A bez budíku. To je známka zdravého těla. Vaše tělo je dobře odpočinuté, což je důkazem toho, že vaše orgány a vnitřní systémy fungují správně.

Nehty máte hladké, silné a růžové

Zdravé nehty jsou vždy hladké a silné a mají růžovou barvu. Pokud tomu u vás tak není, může se jednat například o nedostatek vitamínů nebo minerálů, což způsobuje lámání nehtů. Nebo se může jednat o příznak plicních problémů nebo cukrovky. Špatná kvalita nehtů však není okamžitým důvodem k panice. Jejich stav může zhoršit i lak na nehty, umělé nehty, použití čisticích prostředků nebo dezinfekční gel na ruce. Pokud ale nic z toho nepoužíváte a přesto vás vaše nehty děsí, zajděte si k lékaři.

Moč má jasnou, světle žlutou barvu

Barva moči také hodně vypovídá o tom, jak zdravé je naše tělo. Dobře hydratované a zdravé tělo produkuje čirou moč, která je světle žlutá až jasně žlutá. Pokud je tomu naopak, mohlo by se jednat o nedostatek živin, dehydrataci nebo určité problémy s ledvinami. V případě pochybností nebo je-li v moči krev, navštivte svého lékaře.

Stolici vykonáváte každý den ve stejnou dobu

Ano, vaše stolice je také měřítkem vašeho zdraví. Pokud chodíte na toaletu každý den přibližně ve stejnou dobu a ještě ke všemu vaše stolice neplave, je to dobré znamení. Vznáší se? To znamená, že tuky ve vaší stravě nebyly absorbovány. Pokud k tomu dochází často, pak je rozumné vyhledat pomoc odborníka. Tvrdá stolice je zase známkou toho, že jste málo pili.

Dobrý čich

Snížený čich může být dočasný, například v důsledku nachlazení nebo chřipky. Pokud však již necítíte vůni banánů, lékořice nebo okurek, patříte dle výzkumu do rizikové skupiny pro Parkinsonovu chorobu. Je tedy moudré všímat si i těchto věcí.

Oční bělma jsou skutečně bílá

Pokud máte nažloutlá bělma, můžete trpět žloutenkou, stavem, který často naznačuje problémy s játry nebo žlučníkem. I mírně vykulené oči mohou být špatným znamením, například že máte Gravesovo-Basedowovu chorobu.

Klidová srdeční frekvence je mezi 60 a 80

Zdravé srdce nebije příliš rychle, ale nebije ani příliš pomalu. Ideálních je asi 60 – 80 úderů za minutu. Pokud si chcete zkontrolovat, jak na tom vaše tělo a srdce jsou, podívejte se, za jak dlouho se vaše srdce zklidní po sportovním tréninku. Je to méně než 5 minut? Pak jste nejen zdraví, ale také ve formě.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womenshealthmag.com