Horké letní dny jsou tady. Osvědčené tipy, jak ulevit spáleninám od sluníčka

Popálení od sluníčka je často bolestivý stav, který ještě ke všemu způsobuje svědění a horkost pokožky. Vzhledem k tomu, že už si konečně můžeme užívat letní počasí, svádí to k delšímu pobytu na slunci. Proto mnoho z nás končí se zarudlou pokožkou a bílými pruhy od plavek nebo tílek. Jaké jsou tedy nejlepší způsoby, jak si ulevit od sluncem spálené pokožky?

Prevence před spálením

Než se dostaneme k tipům, jak rychleji zahojit popálenou pokožku od sluníčka, připomeňme si, že prevence je vždy lepší než léčba. Spálení od slunce je pro naši pokožku extrémně škodlivé, proto je třeba se mu za každou cenu vyhnout tím, že budeme používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem. Stejně tak je důležité pobyt na slunci nepřehánět, dopřejte si také odpočinek ve stínu, kde vám nehrozí takové škody. A teď už šikovné rady, jak ulevit spálené pokožce od slunečních paprsků.

Zelený čaj

Zelený čaj je vynikající přírodní lék na popáleniny. Kyselina taninová v zeleném čaji pomáhá vytahovat horkost z vaší spálené pokožky, zatímco katechiny napravují její poškození. Ponořte dva sáčky zeleného čaj do studené vody a aplikujte poté na postiženou pokožku pomocí houbičky nebo ručníku, abyste uvolnili teplo.

Kokosový olej

Spálenou pokožku je potřeba udržovat hydratovanou, proto je dalším tipem použití kokosového oleje. Aplikujte na postiženou pokožku pouze organický kokosový olej za studena lisovaný. Nepoužívejte jej na obličej, protože by mohl ucpat póry, a také jej nanášejte pouze tehdy, pokud jste se zbavili puchýřků.

Hydrokortizonová mast

Pokud vás popáleniny obzvláště bolí nebo svědí, snažte se odolat nutkání poškrábat se. Nejlepším způsobem, jak se zbavit svědění je totiž hydrokortizonová mast. Běžně se používá k léčbě ekzémů a psoriázy, jen se ujistěte, že vynecháte obličej, protože na tváři je pleť příliš jemná.

Aspirin

Starý dobrý aspirin. Jedná se o nejúčinnější lék proti bolesti a pro zmírnění otoku. Užívejte dvě tabletky každé čtyři hodiny, otok by měl začít ustupovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Express.co.uk