Proč bychom neměli spát se zapnutým větrákem, i když je venku nesnesitelné horko

Také se vám špatně spí, když je venku nesnesitelné horko? Rozpálenou ložnici může ochladit ventilátor. Tímto způsobem řeší vedro většina z nás, ale věděli jste, že spánek se spuštěným větrákem pro vás není ideální? Zvláště trpíte-li sennou rýmou nebo alergií na roztoče z domácího prachu.

Alergie

Takový větrák může být během spánku příjemným pomocníkem, ale každá mince má dvě strany. V tomto případě vám může způsobit více škody než užitku. Ventilátor rozfoukává pyl a roztoče z vašeho pokoje až k vaší posteli. Nečistoty pak vdechujete, a to samozřejmě není nic zdraví prospěšného. Zvláště, jste-li alergičtí na roztoče, trápí vás senná rýma nebo jste astmatici. V takových případech můžete trpět více, než se zdá. I když si myslíte, že je vaše domácnost dokonale čistá a bez prachu, tyto nepříjemné částice jsou ve vzduchu, ať chcete nebo ne.

Svalové napětí

Víte, že jste nevyvíjeli žádnou těžkou fyzickou aktivitu, ale přesto se probudíte s bolestí svalů? Pravděpodobně za to může přes noc spuštěný ventilátor. Ráno budete celí ztuhlí.

Suchá pokožka

Podle odborníků není spánek se zapnutým větrákem dobrý ani pro vaši pokožku. Vzduch, který ventilátor fouká na vaši kůži, může způsobit nepříjemně suchou pokožku, především budou trpět místa, kam neaplikujete krém, například oči, hrdlo a vnitřek nosu. A jelikož budete mít suchý nos, budete produkovat více hlenu a rychleji se nachladíte.

Spánek se zapnutým ventilátorem

Pokud tedy nemůžete jinak, ujistěte se, že je větrák umístěn dostatečně daleko od vašeho obličeje a krku a že jste jej pečlivě očistili, než ho zapnete.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Cosmopolitan.com