Proč byste měli veškeré žínky z koupelny vyhodit? Uchráníte svou pokožku před vznikem kožních infekcí

Možná si příjemnou, horkou sprchu bez své barevné masážní houby nedokážete představit, ale jakkoliv vlídná k vaší pokožce může být, jedná se o útočiště mnoha bakterií, které se rozrůstají s každým použitím. Nezáleží na tom, zdali se sprchujete teplou nebo studenou vodou, vaše žínka podporuje růst bakterií a vy riskujete vznik kožních infekcí. Zde vám uvedeme pár důvodů, proč lékaři i dermatologové doporučují, abyste žádné takové věci během sprchy nepoužívali.

Ucpávají se

Houby jsou plné záhybů a mají tendenci na sebe vázat množství bakterií s každým použitím. Jakmile používáte lufu na drhnutí pokožky místo peelingu, tyto mrtvé kožní buňky se dostanou do záhybů houby a tím se stanou základem pro rozmnožování bakterií. Navíc tyto bakterie nikdy nezmizí, nemyslete si, že je s dalším mytím dokážete odstranit. V podstatě to funguje přesně naopak – čím více budete houbu používat, tím více bakterií, které se dostanou do vašich pórů, se na ní bude hromadit.

Nikdy se zcela nevysuší

Lufy si udržují více vlhkosti, než si můžete myslet a zůstávají neustále vlhké. Toto konstantně mokré prostředí podporuje bakterie a růst plísní, což znamená, že naše oblíbené žínky budou vždy vytvářet bakterie, jež přetrvávají ve vlhkých podmínkách.

Mohou způsobit bakteriální infekce

Folikulitida nebo stafylokoková infekce, vše může být způsobeno špinavou, mokrou houbou, která ze sebe na naši pokožku přenáší množství bakterií. Ani mýdlo a horká voda problém neřeší, naopak jej dělají ještě horší.

Jak se vám dnešní článek líbil? Jaké prostředky k mytí používáte vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com