Proč někteří lidé chutnají komárům více a ostatní méně

Komáři jsou nejvíce rozšířeným hmyzem převážně v letním období a velice dobře dokáží zničit jakoukoliv dovolenou. Ovšem, někteří z nás jsou jejich kousnutím vystaveni více než jiní. Ale proč? Co tyto lidi odlišuje od ostatních?

Naše krev obsahuje bílkoviny a další sloučeniny, které komáři potřebují k produkci svých vajíček, což je především důvodem toho, proč nás koušou jen samice.

Ukázalo se, že existuje celá řada faktorů, které mohou ovlivnit chuť komárů na člověka. Zatímco lze některým snadno předcházet, existují takové faktory, s kterými bojovat bohužel nelze. Zde je pět věcí, které mohou vést k tomu, proč jsme zrovna my lákavou komáří pochoutkou.

Barva oblečení

Pokud jste milovníky červených a tmavých barev, pak je nám líto, ale vystavujete se komářímu kousnutí více než ostatní.

Krevní skupina

Na rozdíl od barev, které se rozhodnete nosit, krevní skupina je faktorem, s nímž nic nenaděláte. Říkáte si, jak komáři mohou znát naši krevní skupinu? Produkujeme totiž sekreci, kterou určitá zvířata mohou použít k identifikaci naší krevní skupiny. Je-li vaším typem 0, pak máte o 83% vyšší šanci na kousnutí než jiní lidé.

Alkohol

Pokud jste pili alkohol, zvyšuje se rychlost vašeho metabolismu i krevní tlak, což více přitahuje tento otravný hmyz.

Nadváha / těhotenství

Přesto, že mezi těhotenstvím a nadváhou je veliký rozdíl, pokud jde o komáry, tyto dva stavy patří do jedné kategorie. Je tomu tak proto, že komáři si vybírají kořisti s vyšším procentem vydechování oxidu uhličitého.

Tělesná chemie

Další faktor, který nemůžeme změnit. Jste-li člověk s přebytkem kyseliny mléčné, užíváte steroidy nebo některé jiné léky či máte vysokou hladinu cholesterolu, pak se stáváte velice chutnými pro komáří samičky.

Věděli jste, co všechno může přitáhnout otravného komára? Do jaké kategorie lidí se řadíte vy? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: viralthread.com