Úžasné záběry ze záchrany jednoho z horských psů, který se snažil svého cvičitele dostat ze spárů mrazivé laviny!

Horské prostředí je krásné místo, ovšem zároveň může skýtat neuvěřitelná nebezpečí, která jsou pro nás lidi sice velmi lákavá, ale také život ohrožující. Naštěstí existuje nespočet záchranných organizací, z nichž mnohé vlastní speciálně vycvičené záchranné psy.

Jeden z nich se jmenuje Flo a je to čtyřletá fenka, která slouží jako záchranný pes u jednoho z nejvytíženějších horských záchranný týmů ve Velké Británii. Flo je velice statečný záchranný pes, který prošel sty dny tréninku, jak najít a pomoci lidem, kteří se ztratili během procházky nebo lezení v divoké přírodě. Nyní se stala miláčkem na sociálních sítích, když její trenér zveřejnil video, ve kterém jej Flo měla zachránit před pohřbením zaživa v hluboké vrstvě sněhu.

V rámci tréninku se fenky cvičitel sám pohřbil do sněhu, aby zjistil, jak rychle jej pes dokáže najít. A jak se dalo očekávat – Flo složila zkoušku na jedničku. Jak můžete vidět z pohledu dobrovolníka, zůstat zapadaný pod sněhem je celkem děsivá zkušenost, kdy se lidé často mohou cítit bezmocní. Naštěstí existují takoví tvorové, jako je právě Flo, která je považována za mimořádně inteligentního, sebevědomého mladého psa s pozoruhodnou pracovní morálkou a nadšením.

 

A soudě dle úžasných záběrů, je tomu skutečně tak! Přesto, že by se nikdo z nás nechtěl dostat do mrazivých spárů laviny, mnoho z těch, kteří měli možnost zhlédnout záchranné video, by si rádi představili, že je zachraňuje právě Flo.

Pro její neobvykle vysoké a vzpřímené uši vypadá, jako kdyby byla neustále ve střehu, což přispívá k její vážnosti a inteligenci.

Podívejte se na simulovanou záchranu na níže uvedeném videu:

Díky bohu, že psy máme a že jsou právě oni těmi nejlepšími přáteli lidí. Sdílejte úžasnou práci záchranných týmů a jejich čtyřnohých členů mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: gosocial.co