Inspirující příběh mladé dívky, která si prošla peklem, ale díky její silné povaze se nevzdala a stala se vrcholovou sportovkyní

Seznamte se s 18letou Qian. Zdá se, že je obyčejným teenagerem jako všichni ostatní, ale už na první pohled můžete poznat, že její životní příběh je jedineční a inspirující.

Qian vyrostla na venkově v jihozápadní čínské provincii Yunnan. Když jí byly 4 roky, přišla během ošklivé autonehody o obě dolní končetiny. Jelikož vyrůstala v chudé oblasti, nebylo možné, aby jí její rodina pořídila protézy. Musela tedy improvizovat!

Místo nohou basketbalový míč

V dolní části jejího těla jí byl umístěn basketbalový míč a Qian nezbývalo nic jiného, než se naučit chodit po rukou. Místní obyvatelé ji tak začali přezdívat „basketbalová dívka“.

Její příběh upoutal pozornost nejrůznějších čínských tisků a zanedlouho poté Qian odcestovala do Pekingu, aby zdarma získala dvě umělé končetiny v Centru pro výzkum rehabilitace, jenž poskytuje pomoc zdravotně postiženým lidem v Číně už více než 20 let.

To, co se Qian tehdy stalo, ji velmi zasáhlo. Ani ne tak z důvodu toho, že už nebude moci běhat venku, ale spíše proto, že byla nucena opustit školu i své vrstevníky. Ovšem Qian byla silná a to, co jí chybělo fyzicky, dokázala vyvážit psychicky. Tvrdá realita pro ni nebyla důvodem vzdát se!

Z tělesně postižené dívky, vrcholovou plavkyní

Našla si jiné příležitosti, jak žít svůj život naplno. Připojila se k místnímu plaveckému klubu pro zdravotně postižené, který byl prvním svého druhu v Číně a byl sponzorován Yunnanskou provinční federací zdravotně postižených.

„Když jsem se učila plavat, musela jsem do toho dát více než jiné děti. Zdálo se, že nejsem vůbec schopná plavat ve vodě. Dusila jsem se,“ vypráví Qian o svých plaveckých začátcích.

Zpočátku to bylo jistě těžké, ale tato odhodlaná mladá dáma se nevzdala bez boje a nakonec se stala úspěšnou sportovkyní. Každý den trénuje čtyři hodiny s cílem jednoho dne vyhrát medaili pro svou zemi na paralympijských hrách.

Nyní je Qian 18 let a nedávno se vrátila do Centra pro výzkum rehabilitace, aby obdržela dvě dospělé protetické končetiny.

Její inspirující příběh z ní učinil čínskou celebritu, jejíž odvaha je známa lidem napříč celou zeměkoulí. A my jsme rádi, že jej můžeme předat i vám. Neváhejte udělat to samé a sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: atchuup.com