Přírodní prostředky, které vám pomohou regulovat nepravidelný menstruační cyklus

Nepravidelná menstruace představuje nepředvídatelné menstruační krvácení u žen. Vědecký výzkum dokázal, že ženy si svou nepravidelnou menstruaci mohou srovnat domácími nebo přírodními prostředky či změnami životního stylu, například ve stravě a cvičebním režimu. Jaké prostředky mohou podpořit pravidelnost menstruačního cyklu a jak je používat.

Omezte stres

Vysoká úroveň emocionálního stresu má vliv na nepravidelnou menstruaci. Snažte se proto vyhýbat stresovým situacím, jak v rodinném, tak pracovním životě. Pokud není možné se mu vyhnout, začněte s aktivitami, které omezují jeho dopad na tělo.

Meditace

Meditace je jednoduchým způsobem, jak snížit stres doma nebo na pracovišti. Jelikož jsou stres a nepravidelný menstruační cyklus spojeny, meditace může být účinným způsobem, jak regulovat svou menstruaci.

Jóga

Jóga je fyzickou formou meditace, kterou většina lidí může provozovat z pohodlí svého domova. Každodenní cvičení jógy vyrovnává hormony spojené s nepravidelným menstruačním cyklem.

Změny hmotnosti

Hubnutí a přibírání mohou ovlivnit menstruační cyklus ženy. Tělo potřebuje nějaký tuk, aby mohlo vytvořit hormony menstruace, takže nabírání na váze může pomoci s regulací menstruačního období. Ale všeho s mírou! Obezita nebo nadváha mohou způsobit také jisté nepravidelnosti menstruace, což znamená, že udržení zdravé váhy je klíčovým pro pravidelnou menstruaci a reprodukční zdraví.

Úroveň cvičení

Pravidelné aerobní cvičení může zlepšit menstruační křeče a je účinným prostředkem, jak si udržet zdravou váhu, která je potřebná k pravidelnosti menstruace.

Vitamín D

Nedostatek vitamínu D zásadně ovlivňuje nepravidelnost menstruačního období. Užívání doplňků stravy s obsahem vitamínu D v kombinaci s vápníkem a metforminem může pomoci s regulací menstruace.

Další nápady, jak si pomoci k pravidelné menstruaci

  • Jablečný ocet
  • Ananas
  • Kurkuma

Také se potýkáte s nepravidelností menstruačního cyklu? Jaké zaručené recepty se osvědčily vám? Dejte nám vědět své zkušenost do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: medicalnewstoday.com