Proč není dobrý nápad používat jakákoli zařízení, zatímco se nabíjí baterie

Jakmile se naše mobilní telefony, tablety, notebooky blíží k vypnutí kvůli nedostatku baterie, ihned zapojíme nabíječku a pokračujeme často dále v práci. Jedná se o velmi běžný zvyk, který však není bez následků, což už jen málokdo ví. Existují otázky, zdali je telefonování při nabíjení zařízení nebezpečné či nikoli, a to jak pro samotný přístroj, tak pro naše zdraví. Ale jak se říká, prevence je vždy lepší než léčba.

Není to dobré, ale ne až tak nebezpečné

Podle odborníků by při používání mobilního telefonu během nabíjení nemělo být tak nebezpečné, jak se někde uvádí. Ve skutečnosti by vás však měl zajímat další důvod, proč takový zvyk odbourat. Týká se především baterie. Při používání mobilu na nabíječce se může zařízení rychle přehřívat, proto může časem klesat jeho výkon. Přehřátí navíc zvyšuje riziko zpomalení aparátu. V tomto případě výrobci doporučují nechat zařízení nabíjet alespoň 10 minut, než jej budete opět používat.

Kdy nepoužívat mobilní telefon při nabíjení

Mobilní telefony se za poslední roky staly nezbytnou součástí našich každodenních životů. Jsou praktické jak pro pracovní aktivity, tak pro volný čas i zábavu. Z tohoto důvodu je běžné, že baterie zařízení je jedním z problémů, které nás trápí nejvíce, protože je to způsob, jak nás udržet neustále ve spojení.

Pokud to není možné a je pro vás nutné jej nadále používat, i když je mobilní telefon připojen na nabíječku, snažte se otevírat pouze nezbytné aplikace. Stejně tak, pokud si všimnete, že se vaše zařízení rychle zahřívá, je nejlepší zavřít všechny aplikace a nechat ho odpočinout nebo jej dokonce zcela vypnout, dokud nebude nabíjecí proces dokončen.

Doporučení pro používání při nabíjení

  • Nakonfigurujte optimalizaci nabíjení v nastavení telefonu
  • Ujistěte se, že připojení napájení funguje
  • Používejte aplikace, které příliš nespotřebovávají baterii
  • Při nabíjení nepoužívejte sluchátka
  • Odpojte zařízení, když je baterie na 100%, aby nedošlo k jejímu poškození
  • Používejte originální příslušenství v dobrém stavu

Tak či tak, nejlepší, co pro zařízení můžete udělat, je vypnout jej, připojit na nabíječku a nevšímat si ho, dokud se zcela nenabije.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com