Místnost jako ze škatulky v rekordním čase. Ukliďte obývací pokoj za méně než 20 minut

Než přijmete hosty, je potřeba domácnost připravit. To v mnoha případech znamená nejen byt nebo dům vyzdobit, ale především pořádně vygruntovat. Chcete-li odstranit nečistoty a potenciální nepříjemný zápach z vašeho obývacího pokoje, není třeba provádět velké čištění. Na druhou stranu bude nutné kromě jiných nezbytných úkonů odstranit každou skvrnu, odmastit podlahu, vyčistit police atd. Ukážeme vám, jak vše zvládnout za méně než 20 minut.

Pořádek v obývacím pokoji

Začněte tím, že si uděláte v obývacím pokoji pořádek. Jako u každého úklidu domácnosti je potřeba začít tím, že věci uspořádáte. Vše začíná metodickým úklidem. Seberte vše, co se povaluje, papíry, klíče, propisky, kusy oblečení atd. Co vám už neslouží, klidně vyhoďte do koše. Tyto domácí práce vám pomohou mít prostor bez nepořádku a odpadků, abyste se za pár minut mohli pustit do důkladnějšího úklidu.

Nyní setřete prach

Pro dezinfekci prostoru bude nutné vyčistit podlahy a všechny povrchy. Tato část úklidu zahrnuje utírání prachu. Použijte sprej na prach, ubrousky nebo hadřík z mikrovlákna a vyčistěte každý kus nábytku odshora dolů. Dále bude nutné odstranit prach ze závěsů, okenního rámu a okenic, aby se do obývacího pokoje nedostaly nečistoty. Vyzbrojte se čisticími prostředky a pusťte se do práce.

Přišel čas na vysavač a mop

Chcete-li provést velký úklid obývacího pokoje, musíte být ve svém způsobu úklidu velmi efektivní. Z toho důvodu je nutné po zbavení se prachu zajistit, aby byla vyčištěna i pohovka, nejčastěji používaný nábytek. Poté vysajte podlahu. Máte-li v obývacím pokoji koberec, zaměřte se na místa, kde jsou skvrny. Chcete-li použít ekologické přípravky pro jejich odstraní, nejvíce se doporučuje kombinace jedlé sody a bílého octa. V případě podlahy můžete použít leštidla určená na daný povrch. S touto organizací práce zabere úklid mnohem méně času, než jste si původně mysleli.

Jedna věc je jistá, jarní úklid a uklizený dům zvládnete pouze tehdy, když si najdete dobré metody. Po provedení těchto domácích prací budete připraveni přivítat i nečekané hosty.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com