Když pejsek žere trávu častěji a častěji, měli byste zpozornět. Naučte se lépe porozumět vašemu chlupáčovi

Výlety jsou pro psy chvílemi svobody, kdy mohou vyjádřit svou radost a štěstí se svým pánem. Je to ideální čas, jak uvolnit nahromaděný stres pro něj i pro vás. Na procházkách si však můžete všimnout, že váš pejsek občas okusuje trávu a vy nevíte, zdali je to pro něj nebezpečné či nikoli. Pamatujte, že se jedná o zcela přirozené chování s několika vysvětleními. Pokud však pojídání trávy doprovázejí další příznaky, může jít o zdravotní problém.

Pes žere trávu kvůli pocitu zvracení

Je možné, že váš pejsek konzumuje trávu, aby se mohl vyzvracet. Podobně jako u lidí, i psí žaludky potřebují trochu pomoci, aby znovu získaly pravidelný střevní průchod. Pokud si všimnete, že váš chlupatý přítel občas zvrací po pojídání trávy, nebojte se. Tráva je bohatá na vlákninu a enzymy, které psovi pomohou vypudit to, co ho trápí. Pokud pociťuje nepohodlí, udělá vše pro to, aby tuto potravu ze žaludku vyloučil. Tráva mu pomůže změkčit stolici nebo zvratky. Může dokonce pomoci zmírnit a vyléčit zánět žaludku.

Pejsek má zdravotní problém

Začněte se starat o zdraví vašeho psa, pokud žere trávu častěji než obvykle a po její konzumaci zvrací. Může to souviset se zdravotním problémem a váš věrný společník může mít infekci, zažívací potíže nebo problém s játry či střevy. Přítomnost červů může také povzbudit vašeho psa, aby žral trávu. Máte-li jakékoli pochybnosti o jeho chování, poraďte se s veterinářem, aby provedl další vyšetření. Pokud je problém spojen s výskytem červů, měl by být váš pes ošetřen vhodným odčervovacím prostředkem. Psa je důležité odčervovat po celý jeho život, protože jinak ho mohou napadnout paraziti, které vašemu zvířeti způsobí velké zdravotní potíže, jako je například selhání ledvin či onemocnění slinivky nebo jater.

Problémy s chováním

Pokud váš pes konzumuje trávu ve velkém množství a často, může mít problémy s chováním. V takovém případě je lepší vzít ho k veterináři ihned, aby zjistil příčinu potíží. Specialista bude schopen zkontrolovat, zdali důvod, proč váš pejsek žere trávu v takovém hojném množství, je lékařský nebo ne. Poté najít řešení. Můžete zajít za behavioristou, který vám pomůže lépe porozumět vašemu mazlíčkovi.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Pets.webmd.com