Podpora růstu řas pomocí přírodních produktů. Nemusíte se spoléhat pouze na předražené výrobky kosmetických společností

Dlouhé a zatočené řasy skutečně dělají oči většími a jasnějšími. Komu však není od přírody dáno, musí si trochu pomoci. K tomu lze použít několik  snadno dosažitelných produktů, které podpoří růst řas a vy získáte laní oči.

Vazelína pro dlouhé a hydratované řasy

Vazelína je velice účinným přípravkem pro péči o řasy. Pomáhá hydratovat suché a lámavé řasy a posílit je. Řasy se tak prodlouží a zahustí. Její použití je snadné, stačí nanést trochu vazelíny pomocí předem vyčištěného kartáčku řasenky po celé délce řas. Dávejte pozor, aby se nedostala do očí. Nechte působit přes noc a ráno umyjte společně s obličejem čistou vodou.

Ricinový olej pro stimulaci růstu řas

Ricinový olej účinně vyživuje řasy a činí je hustšími z dobrého důvodu. Tento rostlinný olej je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, jako jsou omega 6 a 9. Kromě toho je ricinový olej bohatý na kyselinu ricinolejovou, která nejen pomáhá řasy hydratovat, ale také je udržuje zdravé. Namočte vatový tampónek do trochy ricinového oleje a přejeďte jím řasy. Nechte působit přes noc a ráno opláchněte vlažnou vodou.

Pozor, před jeho použitím proveďte malý test, zdali u vás nevznikne alergická reakce. Naneste kapku ricinového oleje na pokožku, počkejte 48 hodin a podle reakce pak naneste olej i na řasy. Všimněte si, že ricinový olej má mnoho předností nejen na řasy, ale také na vlasy. Jeho mastné kyseliny totiž pomáhají posilovat vlasové vlákno a stimulují i růst vlasů.

Vitamín E pro podporu růstu řas

Vitamín E je také důležitý pro zdraví vašich řas. Poskytuje jim totiž hydrataci a živiny, které potřebují pro svůj správný růst. Kromě toho podporuje i krevní oběh k vlasovým folikulům a tím urychluje růst kadeří. Propíchněte kapsli vitamínu E a smíchejte její obsah se dvěma lžícemi gelu z aloe vera. Aplikujte směs na řasy těsně před spaním pomocí čistého kartáčku od řasenky. Druhý den opláchněte čistou vodou.

Olivový olej pro zlepšení růstu řas

Olivový olej je jedním z nejúčinnějších rostlinných olejů pro stimulaci růstu řas. Ve skutečnosti odstraňuje nečistoty přítomné na řasách, aby urychlil jejich růst. Jeho použití je jednoduché. Naneste kapku olivového oleje na řasy pomocí vatového tampónku, nechte opět přes noc působit a druhý den ráno opláchněte.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com