Proč se někteří muži zdráhají ženu orálně uspokojit? Podle odborníků je důvodů více

Možná je to pro některé překvapující informace, ale ženy provádějí orální sex mužům častěji než muži ženám. Ovšem není to proto, že by v tom nalézaly velké potěšení, až na některé výjimky. To znamená, že existuje určitý sociální model, kdy by ženy měly muže orálně uspokojovat, kdežto naopak to není tak důležité. Samozřejmě nelze paušalizovat, protože existuje spousta mužů, kterým záleží na sexuálním potěšení své partnerky, ovšem na druhé straně jsou i muži, kteří se kvůli jistým důvodům této činnosti vyhýbají. Proč?

Odpor k dané činnosti

Když se muži řídí morálními hodnotami nebo náboženskými zásadami, které považují za špatné provozovat orální sex, prostě to dělat nemohou, protože by porušili základní pravidlo přijatelného a správného chování.

Pocit nepohodlí

Stejně jako některé ženy nemají rády ústní kontakt s penisem, někteří muži mají to stejné s vaginou. Ať už je to proto, že je vlhká, porostlá chloupky nebo hladká, vyzařuje určitý pach nebo zkrátka a dobře kvůli pocitu, který kůže v této oblasti vyvolává na rtech a jazyku. Muž mohl prožít špatnou zkušenost, kterou nechce opakovat. Měl by si ale uvědomit, že každá vagina je jiná a každá má své vlastní anatomické vlastnosti.

Strach z nemoci

Při pohlavním styku muži vědí, že se mohou chránit použitím kondomu, ale při orálním sexu neexistuje žádný druh ochrany. Někteří muži se tedy mohou obávat, že jim hrozí pohlavně přenosná choroba, a nakonec ani své partnerce nedopřejí orální sex ze strachu z nemoci.

Pohodlí a nedostatek zkušeností

Někteří muži si myslí, že k uspokojení ženy stačí pouze pohlavní styk. Buď nemají dostatek zkušeností, nebo nejsou příliš zvědaví, aby více zkoumali tělo a potřeby ženy. Bez touhy učit se něco nového tedy neprovozují ani orální sex.

Trauma

Trauma je zcela běžné nejen u žen, ale i u mužů. Ať už se jedná o jakoukoli špatnou zkušenost, může zanechat člověka traumatizovaného. V tomto případě je potřeba otevřeně mluvit o problému, který drží vašeho partnera  od toho, aby vás orálně uspokojil.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com