Suché a popraskané ruce: Nenápadné změny, které pomohou více než kdejaké krémy

Máte někdy pocit, že jsou vaše ruce tak stokrát sušší než samotná Sahara? Věřte, že nejste jediní. Spoustu lidí trápí suché, někdy až popraskané ruce. Často záleží, v jakém ročním období se zrovna nacházíme, ale některé jedince mohou vysušené ruce trápit celoročně. I tento problém lze řešit. Zde je několik jednoduchých přírodních tipů, jak své ruce zjemnit.

Proč jsou naše ruce suché?

Věděli jste, že kůže na rukou je mnohem tenčí než na zbytku těla? To mimo jiné zajistí, že vaše ruce zadrží méně vlhkosti a přírodních olejů. Navíc své ruce hodně používáme, dotýkáme se všeho možného od klávesnice až po kliku u dveří. Jsme tedy hojně vystavováni různým dráždivým látkám. Proto se o své ruce musíme starat více, než se může na první pohled zdát. Naštěstí existuje nespočet přírodních tipů pro hladší, měkčí a více hydratované ruce. Záměrně mluvíme o přírodních, protože máme tendenci často sahat po tubách se syntetickými přísadami a ty paradoxně mohou způsobit, že budou naše ruce ještě v horším stavu než doposud.

Použijte vlažnou vodu

Z důvodu hygieny a zdraví je nutné si ruce mýt několikrát denně, abychom se zbavili nanesených bakterií. Mytí pod horkou nebo studenou vodou ale pokožku vysušuje kvůli vysokému teplotnímu rozdílu, proto je dobré zvolit vlažnou vodu. Totéž platí pro sprchu – nemyjte se příliš dlouho, a ne v příliš horké vodě, i když si to užíváte.

Zkontrolujte si lednici

Strava má výrazný vliv na vzhled naší pokožky. Je totiž třeba o ni pečovat nejen zvenku, ale i zevnitř. Ujistěte se, že jsou ve vaší lednici a spíži potraviny bohaté na vitamín A (tučné ryby a vejce) a vitamín C (zelenina, ovoce a brambory). Tyto dva vitamíny jsou důležité pro správnou výživu naší kůže.

Zaměřte se na svou kosmetiku

Vezměte do ruky všechny tuby s krémy, které používáte, a podívejte se blíže na jejich složení. Pokud se v těchto věcech příliš nevyznáte, máme pro vás jeden malý trik – měli byste být schopní sníst to, co si dáváte na kůži. Krémy na tělo, pleť i ruce by tedy měly být stoprocentně přírodní.

Vlhkost v domácnosti

Zkontrolujte vlhkost ve vašem domě, zejména v zimě. Ideální vlhkost je mezi 40 a 60 procenty. Pokud netušíte jak, pořiďte si teploměr s vlhkoměrem. Pokud zjistíte, že je uvnitř příliš sucho, může pomoci zvlhčovač vzduchu, kromě toho nezapomeňte pořádně větrat.

Rukavice na suché ruce

Pokud opravdu trpíte na suché ruce, a to tak, že vám vysušená kůže i praská, což může být velice bolestivé, chraňte si své ruce před vnějšími vlivy rukavicemi. Noste je, když jdete ven nebo uklízíte. Ruce tak nepřijdou do styku s chladem, vodou nebo čisticími prostředky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gezondnu.nl