Chlapec s Downovým syndromem zaslechl zoufalé volání o pomoc. Neváhal ani minutu a riskoval svůj život pro druhé

Riskovali byste svůj vlastní život, abyste zachránili život úplně cizího člověka? Většina z nás věří a doufá, že ano. Že bychom v sobě nalezli dostatek odvahy a vrhli se do nebezpečné situace po hlavě, abychom mohli pomoci člověku v nouzi. Ale ruku na srdce, mluvit a konat jsou často dvě zcela odlišné věci. Valerio Catoia, chlapec s Downovým syndromem, už moc dobře ví, jak by se zachoval. Už byl totiž podroben tomuto testu a ukázalo se, že v něm dřímá skutečný hrdina.

Plavecké kurzy se vyplatily

Valeriovi byly pouhé tři roky, když ho rodiče zapsali do plaveckých kurzů. Již od útlého dětství tedy měl příležitost budovat svou sílu a vytrvalost. Nyní je Valerio zdatným plavcem, který se zúčastnil mnoha olympiád a absolvoval výcvik pro záchranu lidí na moři. Ukázalo se, že tato kombinace dovedností jednou někomu zachrání život.

Podezřelé volání o pomoc

Valerio byl se svým otcem a sestrou na pláži v italském regionu Lazio, když rodina zaslechla zoufalé volání o pomoc. Dvě mladé dívky ve věku 10 a 14 let zachytil silný proud a nebyly schopné doplavat zpět na pevninu, přestože uměly obě plavat. Valerio a jeho otec neztráceli čas a skočili do vody.

Valerio moc dobře věděl, co má dělat

Valerio si byl dobře vědom toho, co je potřeba udělat, aby nedošlo k tragédii. Doplaval k mladší dívce a využil své dovednosti, aby jí udržel hlavu nad hladinou, když s ní plaval zpět ke břehu. Záchranáři dorazili krátce poté, co se Valerio a jeho otec vrátili s oběma dívkami, které byly shodou okolností sestry, na pevninu. Valeriův příběh se stal okamžitě virálním a lidé z celého světa ho chválí za jeho statečnost. Dokonce byl oceněn předsedou vlády medailí za záchranu život. Být považován za hrdinu, to spoustě lidí dodá na sebevědomí, ale zvláště to platí pro Valeria, který se narodil s Downovým syndromem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com