Proč se nevyplácí nastupovat do letadla mezi prvními? Zde je hned několik důvodů

Nejtěžší je zbavit se starých návyků. Zastavte se na chvíli a popřemýšlejte, jestli také patříte do skupiny lidí, která se při nástupu do MHD vždy tlačí mezi první místa. Postavíte se na začátek fronty mezi první cestující a čekáte, až vám bude přistaven odvoz. Je to také velmi patrné při vystupování. Každý, kdo jezdí MHD denně, vidí lidi, jak se mačkají u východu, než vozidlo zastaví na příslušné zastávce. Bohužel to tak lidé dělají i u letadel, ale zde existuje jiné pravidlo. Proč byste neměli do letadla nastupovat mezi prvními?

Tlačenice i při zakoupení místenky

O to nepochopitelnější je tlačenice u vstupu při zakoupení konkrétní sedačky v daném dopravním prostředku. Nikdo vám ho přece nemůže vzít. A přesto se mnoho lidí postaví do fronty, aby si co nejrychleji sedli. Mnoho odborníků na dopravní letadla poukazuje na to, že tento zvyk je nevýhodný zejména při cestování letadlem. Minimálně ze 3 důvodů.

Nenastupujte do letadla jako první

Proč se na začátku nevyplatí nastupovat do letadla mezi prvními? V první řadě nebudete ztrácet čas stáním ve frontě, mnohem pohodlnější je po tuto dobu stále sedět v čekárně.

Druhá důležitá věc je, pokud se zařadíte na konec místo na začátek, nebudete muset řešit přeplněnou cestovatelskou uličku a připojovací vstup do letadla.

Za třetí, v letadle strávíte méně času. Zejména na začátku cesty je pobyt v něm nepříjemný kvůli neregulovanému proudění vzduchu, které ztěžuje a zpříjemňuje dýchání. V důsledku toho si můžete vyvinout pouze další, zcela zbytečný stres. A vaše zaplacené místo vám stejně nikdo nevezme.

Malá výjimka

Pokud máte velká příruční zavazadla, je lepší nastoupit do letadla na začátku. Může se stát, že při nastupování na konci ho nebudete mít kam schovat, pokud jsou všechny zavazadlové prostory obsazené.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Travelandleisure.com