Proč váš pejsek žere trávu. Co to značí je to pro jeho zdraví bezpečné?

Mnoho psů, zejména mladých, si rádo pochutnává na trávě. Možná jste už slyšeli, že to dělají hlavně tehdy, necítí-li se ve své kůži, a zbavují se tak nevolnosti. Nic není ovšem dále od pravdy. Ukázalo se, že je to normální psí chování. Co přesně tedy znamená a proč některým psům tolik chutná tráva?

Psi v jedné skupině s ovcemi a kozami

Zřejmě by málokdo zařadil psa do stejné zvířecí skupiny, jako jsou ovce, kozy a krávy. Tato zvířata jedí trávu, která prospívá jejich zažívacímu systému, přesto ale 68 – 79% studované populace psů konzumuje trávu denně. Ale proč jim tak chutná?

Normální psí chování

Psi, kteří jedí trávu, vykazují normální psí chování. Koneckonců v minulosti vždy jedli to, co bylo k dispozici. Zejména mladí pejsci trávu milují. Někdy to může jednoduše znamenat, že se nudí, proto rádi trávu žvýkají. Naštěstí jim nemůže nijak ublížit. Čerstvá tráva obsahuje velké množství rostlinných omega-3 mastných kyselin, takže je pro jejich zdraví velice prospěšná. Psi poznají, co jejich tělu chybí a instinktivně vyhledávají doplňky. Pokud váš pes konzumuje větší množství trávy než obvykle, může to naznačovat nedostatek vlákniny.

Zvracení

Studie také zjistila, že 22% psů po požití trávy zvracelo. Pro to existuje vysvětlení – tráva může lechtat a dráždit vnitřek hrdla. To platí zejména pro dlouhé trsy. Pokud se tak ale děje často, je to důvod vyhledat pomoc veterináře.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Doggo.nl