Prodavačka pohotovou reakcí zachránila život matce i dceři. „Stát se to kdekoli jinde, nebyly bychom tu,“ děkovala vděčně

Když pracujete s lidmi, musíte být zvyklí a hlavně připravení na všechno. Nikdy nevíte, co vám nový pracovní den přinese. Někdy je potřeba skočit pohotově do akce a zachránit něčí život. Rebecca Montano jistě nečekala, že bude muset zasahovat v situaci, kdy se jedna ze zákaznic čerpací stanice zhroutí na zem, zatímco v náruči drží malé dítě.

Vždy ve střehu

Záběry z bezpečnostních kamer ukazují, že Rebecca Montano, jež pracuje jako obsluha čerpací stanice, rychle chytá do rukou malé dítě, zatímco se jeho matka kácí k zemi. Rebecca v rozhovoru uvádí, že se v ní okamžitě probudily mateřské instinkty a první, nač myslela, bylo několik měsíců staré dítě, které by mohlo utrpět těžká zranění, ne-li hůř, mohlo by při nešikovném pádu zemřít.

Pomalu omdlévající matka

“Miluju děti. Jsem máma i babička. Proto jsem chtěla, aby se miminko na mě usmálo. Když jsem se ale podívala na jeho maminku, měla prázdný pohled, něco ve mně říkalo, že je něco špatně. Žena se začala kymácet, takže jsem ihned popadla dítě za paže. V ten moment začala padat k zemi,” uvádí Rebecca. Jak záběry ukazují, Rebecca se snažila zachytit i padající ženu a další zákazník běžel ihned na pomoc. Dispečer na lince 911 mezitím, než přijela záchranka, navigoval Rebeccu, jak se ženě věnovat.

Obě se za pár dní setkaly

Jakmile byla katastrofa zažehnána, matka dítěte Rebeccu vyhledala, aby jí poděkovala za záchranu života jejího dítěte i svého. Uvedla, že od dětství trpěla záchvaty. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insideedition.com