Koupě ready-made firmy urychlí začátky vašeho podnikání

Založení firmy je v Česku stále ještě složitá byrokratická záležitost. Nejrychlejší je založení s.r.o., přesto vám i toto zabere kolem jednoho kalendářního měsíce. Tedy aspoň v případě, kdy se do zakládání pustíte na vlastní pěst, protože tehdy si budete nejdříve muset zjistit patřičné informace, pak oběhat úřady atd.

Jde to ale i jinak. Buď můžete požádat o pomoc odborníky, kteří celý proces urychlí, protože moc dobře vědí, co mají dělat. Jestli vás zajímá extra rychlá možnost, lze si koupit tzv. ready-made firmu.

Co jsou ready-made firmy a jaké mají výhody?

Ready-made firma je vlastně firma na prodej. Byla založena pouze za účelem toho, aby si ji jednoho dne někdo koupil a podnikal pod jejím jménem. Jednoduše necháte přepsat jednatele a můžete si změnit i název nebo sídlo firmy. Převzetí existující firmy zabere mnohem méně času než celý proces zakládání nové. Právě proto ready-made firmy existují – aby vám urychlily začátky podnikání.

Koupit firmu však můžete chtít i z jiných důvodů. Někdy je potřeba mít společnost s historií. Banky nechtějí půjčovat čerstvě založeným firmám, investoři jim často také nevěří, s novou společností možná nedostanete ani auto na leasing. Když však najdete prodej ready-made firmy, která byla založená již před pár lety, je vyřešeno. Najednou už firma není čerstvě založená a mnohé instituce jsou při jednání příjemnější.

Pozor na prodej firem s předchozí činností

Dejte si ovšem pozor, abyste nekoupili firmu, pod jejíž hlavičkou už někdy někdo podnikal. Teoreticky by na tom nemuselo být nic špatného, ale co když měla tato firma špatnou pověst, nese si s sebou dluhy a vy byste ji koupili i s tím vším? Raději se tedy poohlédněte tam, kde nabízí prodej ready-made firmy bez závazků a s jistotou, že nikdy předtím nevykazovaly žádnou činnost. Přesně takové vám nabídnou například v Jake&James a zařídí vám tam rovnou i sídlo firmy. Podnikat můžete začít skoro hned.