Projevy nedostatku vitamínu B12 na ženském těle po čtyřicítce

Je dokázáno, že 4% žen ve věku 40 – 60 let trpí nedostatkem vitamínu B12 a ještě větší procento příznaky tohoto stavu ignoruje. Chcete-li mít krásné vlasy, zdravou pokožku a stabilní nervový systém, poslouchejte následující signály svého těla.

Závratě a ztráta koordinace

U žen, které se často obracejí na neurology se stížnostmi na závratě, je hladina vitamínu B12 vždy o něco nižší. Zpravidla následuje částečná nebo úplná ztráta koordinace.

Slabé svaly

V důsledku absence vitamínu B12 můžete pociťovat celkovou únavu a skutečnou slabost svalů.

Potíže se zrakem

V závažných případech nedostatku vitamínu B12 jsou ovlivněny zrakové nervy a sítnice, což může znamenat dvojité nebo rozmazané vidění nebo dokonce i dočasnou slepotu.

Neustálá únava

Vaše tělo vyžaduje neustálý odpočinek i přesto, že dobře spíte.

Bledá pokožka a modřiny

Chcete-li se zbavit tmavých kruhů pod očima, bledé kůže a modřin, doplňte množství vitamínu B12. 

Změny nálad

Nedostatek vitamínu B12 v ženském těle může způsobit depresivní stav, zvýšit úzkost a nervozitu. Je to z toho důvodu, že se tento vitamín podílí na tvorbě serotoninu a dopaminu, hormonů štěstí.

Problémy se srdcem

Během tohoto stavu dochází k časté tachykardii, snížení krevního tlaku a mnoha dalším příznakům, které způsobují onemocnění kardiovaskulárního systému.

Pokud u sebe zaznamenáte některý z těchto signálů, doporučujeme neprodleně kontaktovat lékaře. Pro přirozené doplnění vitamínu B12 jezte hovězí játra, tresku, losos, krevety, mořské řasy a tofu