Proti menstruačním křečím lze bojovat i jídlem. Vhodné potraviny zaženou i silnou bolest

Menstruační křeče jsou u mnoha žen běžným příznakem. U některých se objevují v mírnější formě, jiné ženy první dny menstruace prožívají skutečně velké bolesti. Často se používá láhev s horkou vodou nebo nahřívací podložka ke zmírnění křečí, popřípadě léky proti bolesti. Křeče jsou však nejen bolestivé, ale jsou spojeny i s únavou a zhoršují vaši schopnost pohybovat se a věnovat se každodenním činnostem. Pomoct však může i jídlo. Jezte tyto potraviny, abyste zahnala silné menstruační křeče.

Listová zelenina

Listová zelenina má vysoký obsah železa, která vašemu tělu nejvíce chybí právě v období menstruace kvůli zvýšené ztrátě krve. Zelenina, jako je například špenát a kapusta, by se měla tedy konzumovat ve velkém, protože je dobrým zdrojem tohoto minerálu. Připravte si spoustu salátů nebo zvyšte porce příloh.

Losos

Ryby jako losos a tuňák jsou dobrým zdrojem libových bílkovin, protože mají nízký obsah kalorií a tuk, který mají, je pro tělo prospěšný. Losos má také vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, jež uvolňují svaly a zmírňují bolesti způsobené menstruačními křečemi. Pokud nemáte ráda mořské plody, můžete omega-3 mastné kyseliny získat také z avokáda nebo vlašských ořechů.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je výborný lék na menstruační křeče. Má protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit bolestivé křeče spojené s menstruací. Teplý šálek heřmánkového čaje může vašemu tělu pomoci produkovat více glycinu, chemické látky, jež uvolňuje svalové křeče a působí relaxačně.

Avokádo

Avokádo může pomoci s nadýmání, chutěmi a svalovými křečemi, což jsou běžné příznaky premenstruačního syndromu. Tato potravina s vysokým obsahem tuku také nabízí spoustu draslíku, minerálu, který působí jako přírodní diuretikum, odplavuje přebytečný sodík a tekutiny z vašeho těla. Draslík také pomáhá předcházet svalovým křečím a zvyšuje pocit sytosti.

Brokolice

Brokolice je zelenina s vysokým obsahem vlákniny, která může pomoci zmírnit nadýmání. Obsahuje hodně draslíku, vápníku, hořčíku a vitamínů A, C, B6 a E. Všechny tyto živiny mohou pomoci s křečemi a dalšími příznaky menstruace. Brokolice, která má vysoký obsah železa a vlákniny, je vynikající potravinou ke konzumaci v období menstruace.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medicalnewstoday.com