Průměrná pracovní doba 10 a více hodin denně zvyšuje riziko mrtvice

Jste-li workoholikem, který tráví celé dny prací, možná své pracovní návyky po následujícím zjištění přehodnotíte. Jedna francouzská studie totiž zjistila, že lidé, kteří pracují v průměru 10 hodin denně, jsou vystaveni většímu riziku mrtvice, a to o celou jednu třetinu více než ostatní lidé.

Doma je zvykem nepracovat

Toto zjištění je možná také jedním z důvodů, proč mají francouzští zaměstnanci “právo odpojit se”, jinými slovy, po pracovní době nemusí reagovat na e-maily, telefonáty či jinou formu tlaku ze strany zaměstnavatele. Ve Francii, Itálii nebo Belgii se tak pracuje asi 39 hodin týdně, v Dánsku dokonce jen 37 hodin.

Británie má nejdelší pracovní dobu v EU

Výsledky studie by zřejmě nejvíce pomohly zaměstnancům ve Velké Británii, jež mají nejdelší pracovní dobu v zemích EU. Ti kteří dlouhodobě pracují několik hodin denně po dobu 10 a více let, jsou ohroženi 45% šancí příchodu mozkové příhody. Nejrizikovější skupinou jsou pracovníci mladší 50 let, což je celkem neočekávané.

Je důležité si svou práci naplánovat efektivně, aby se v budoucnu snížilo riziko vážných zdravotních potíží.

Co říkáte na dnešní článek? Jakou pracovní dobu byste uvítali vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.goodtimes.my