Problémy s bolestivou menstruací? Teplé obklady a cvičení jsou základem úlevy

Nafouknuté břicho, přetrvávající bolesti a křeče jsou příznaky bolestivé menstruace, které zažila téměř každá žena. Patříte-li mezi ženy, které těmito stavy bohužel trpí pravidelně a nerady byste do sebe házely tuny prášků proti bolesti, měli bychom pro vás pár tipů, jak si rychle a šetrně ulevit o menstruačních bolestí, abyste těch pár dní přetrpěly mnohem pohodlněji než doposud.

Teplé obklady

Někdy jsou nejúčinnější léky ty nejjednodušší. Lehněte si do pohodlné pozice a přiložte teplý obklad nebo lahev s horkou vodou na podbřišek. Relaxujte!

Masáže

Pamatujete si, jak vám maminka masírovala bříško, když jste byly malé a něco špatného jste snědly? Stejný princip spočívá i při úlevě od menstruačních bolestí. Malé, jemné, krouživé pohyby v dolní části břicha mohou uklidnit bolesti a křeče.

Cvičení

Lehká jízda na kole může dělat hotové zázraky. Nehrňte se do žádných větších výletů, jen si jemně zacvičte, abyste si ulevily od bolesti. Plavání, jízda na kole, příležitostná procházka, to je pro vás to pravé.

Sprcha

Menstruační bolesti mohou vytvářet napětí, od kterého je třeba se zbavit. Na to je nejlepší teplá koupel nebo sprcha. Proč si tedy nezapálit pár svíček, nepustit uklidňující hudbu a nerelaxovat?

Další přirozené způsoby, jak si ulevit od menstruačních bolestí

  • Bylinný čaj
  • Rybí olej
  • Vitamín D
  • Esenciální oleje
  • Hořčík

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com