Nebojte se spát nazí. Ve skutečnosti svému tělu a mysli prokazujete laskavost

Možná se budete divit, ale spát nazí není až tak oblíbená činnost, jak se mohlo zdát. Zřejmě se vyrábějí čím dál tím více pohodlnější pyžama nebo se lidé jen bojí spát tak, jak je Bůh stvořil. Ale pravdou je, že takový spánek prokazuje spoustu výhod pro náš organismus.

Hlubší spánek

Znáte ten pocit, kdy nemůžete spát, protože je váš polštář příliš teplý, takže jej neustále obracíte z jedné strany na druhou? Když je naše tělo během spánku přehřáté, nejsme schopni produkovat melatonin, což znamená, že náš spánek je zpravidla mělký. Takže čím chladnější naše tělo bude, tím lépe se vyspíme.

Lepší zdraví pohlavních orgánů

Poté, co naše tělo celý den škrtíme ve spodním prádle a jiných kusech oblečení, je důležité nechat jej dýchat, když spíme. Nošení spodního prádla udržuje vlhkost, která slouží jako živná půda pro různé bakterie, což způsobuje vaginální infekci u žen nebo svědění u mužů.

Intimnější vztah s partnerem

Naše tělo dokáže uvolňovat oxytocin kdykoli jsme v blízkosti jiného člověka. Při kontaktu s pokožkou se hladina oxytocinu zvyšuje a nutí nás být si blíž. Oxytocin v podstatě podporuje pocity oddanosti a důvěry.

Úbytek na váze

Kdo by to byl řekl, že spát nazí může podpořit metabolismus a pomoci člověku zhubnout. Při spánku v nižších teplotách tělo vytváří více hnědého tuku. Na rozdíl od běžného bílého tuku, který ukládá kalorie, hnědé tukové buňky spalují energii a produkují teplo.

Méně stresu

Jakmile toho v noci moc nenaspíme, hladina stresového hormonu kortizolu je abnormálně vysoká, což vyvolává chuť k jídlu, zvyšuje napětí a úzkost a oslabuje imunitní systém. Pokud budete spát nazí, prožijete zdravý spánek, jenž sníží hladinu kortizolu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com