Trénujte paměť už zamlada. Hry a správná péče o tělo udrží vzpomínky déle

Ztráta paměti může být způsobena několika faktory, které nemusí souviset s věkem. Může se jednat o nutriční nedostatky, zdravotní stav nebo životní styl. Máte-li pocit, že často hledáte klíče, přitom je celou dobu nosíte v kapse, nebo si nepamatujete určité detaily, které jste ještě nedávno znali, je dobrý nápad nechat se zkontrolovat u svého lékaře. Mezitím ale existují prostředky, které vám mohou pomoci zostřit svou paměť.

Hry jsou dobré pro mozek

Udržujte svůj mozek bystrý pomocí hádanek, křížovek nebo se zapojte do nějakého kurzu, kde se naučíte nové dovednosti. Čím aktivnější váš mozek bude, tím více udržíte případnou ztrátu paměti na uzdě.

Vyhněte se multitaskingu

Přestože jsme celkem zvyklí dělat více věcí najednou, snažte se věnovat pozornost pouze jedné věci nebo činnosti. Soustředit se na příliš mnoho informací zvyšuje únavu a stres mozku. 

Starejte se o své tělo

Správný spánek, zdravá strava a fyzická aktivita jsou nezbytnými pro udržení dobrého zdraví mozku a vzpomínek. Cvičení stimuluje chemické látky v mozku, které ovlivňují zdraví mozkových buněk a vznik nových a růst nových krevních cév v mozku.

Používejte mnemotechnické pomůcky

Že nevíte, o co se jedná? Díky mnemotechnickým pomůckám si lépe zapamatujete více informací. Používejte asociace obrázků, rýmů nebo písní. 

Rutina je klíčová

Rutinní činnosti v práci nebo doma jsou klíčové pro dobrou paměť. Například poslouchejte každé ráno stejnou píseň nebo dávejte klíče pokaždé na stejné místo.

Jak se vám dnešní tipy pro lepší paměť líbily? Pokud se vám zdály užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com