Pryč s nežádoucími chloupky na obličeji. Místo holení a voskování zkuste tyto účinné domácí metody

Četné množství žen se potýká s problémem chloupků na obličeji. Holení a voskování bohužel není tím nejlepším řešením, protože nabízejí pouze krátkodobé výsledky. Navíc způsobují, že chloupky na bradě, nad horním rtem a na tvářích mohou tvrdnout a tmavnout, což je skutečná noční můra. Ovšem existují i přirozené způsoby, jak se nežádoucích chloupků zbavit bez bolesti a mučení.

Kurkuma

Kurkuma má silné antiseptické vlastnosti a brání růstu chloupků na obličeji. Stačí pouze, když smícháte vodu s kurkumou a vytvoříte jakousi pastu, jež aplikujete na postižená místa. Nechte zaschnout a poté odstraňte společně s chloupky pomocí namočeného ručníku ve vlažné vodě.

Brambory a čočka

Stará ájurvédská metoda, jež spočívá v pastě z bramborové šťávy a čočky. Šálek žluté čočky nechte přes noc namočený ve vodě a ráno rozdrťte na pastu. Oloupejte a rozmixujte tři brambory a vymačkejte skrze síto, abyste se zbavili přebytečné šťávy. Poté bramborovou šťávu a rozemletou čočku smíchejte společně se čtyřmi lžícemi citrónové šťávy a jednou lžící medu. Masku naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Po zaschnutí sloupněte.

Vejce

Vejce vždy nabízela úžasné výhody pro pokožku a jak se ukázalo, i nežádoucích chloupků nás dokáží zbavit. Smíchejte jeden vaječný bílek se lžičkou kukuřičné mouky a lžičkou cukru. Pastu aplikujte na obličej a jakmile zaschne, smyjte vodou.

Papája

Mix papáji a trochy kurkumy je skvělým receptem na nevhodný ženský knír.

Potýkáte se také s tímto problémem? Jak jej řešíte vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com