Jak využít dětský pudr nejen v péči o děti, ale i v domácnosti a kosmetice

Dětský pudr není jen uklidňujícím prostředkem pro opruzené dětské zadečky, ale přináší také řadu kosmetických a domácích využití. Ať už máte děti nebo ne, vaše domácnost by měla obsahovat alespoň jednu lahev dětského pudru. A my vám hned sdělíme proč.

Osvěží vaše boty

Nikdo nemá rád mokré a páchnout tenisky. Odstraňte tedy přebytečnou vlhkost tak, že do bot nasypete trochu dětského pudru.

Suchý šampón

Smíchejte ¼ šálku dětského pudru se stejným množstvím jedlé sody a vmasírujte do vlasů. Nechte pár minut působit, než směs vykartáčujete. Tak udržíte mastnotu daleko od vašich vlasů do doby, než si je zase umyjete.

Opraví vrzající podlahu

Dřevěné podlahy často vržou, což je při každém kroku velice nepříjemné. Především, potřebujete-li mít v domě klid. Zasypte podlahu dětským pudrem mezi dřevěné desky.

Ochrání květiny před hnilobou

Posypání kořenů dětským pudrem dříve, než je zasadíte, pomůže jako prevence před vznikem hniloby a napadení škůdci.

Snadné navlékání gumových rukavic

Gumové nebo latexové rukavice může být obtížné navléct, ale pokud si nejprve ruce umyjete a zasypete dětským pudrem, vklouznete do nich raz dva.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Věděli jste, že dětský pudr může mít takové využití? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co