Kdo je tady skutečným šéfem? Uhádnete při pohledu na obrázek správnou odpověď?

Test vnímavosti vám umožní trénovat svou mysl a zkontrolovat, do jaké míry jste schopni analyzovat detaily, abyste vyhodnotili danou situaci.  Pozorně si prohlédněte úvodní obrázek, na němž jsou znázorněni 3 muži. Snažte se určit, který z nich je šéfem. Zajímavé je, že až 80 % lidí odpovídá špatně. Úkol není tak jednoduchý, jak se zdá.

Test vnímavosti

Ilustrace je jedinečným testem vnímavosti. Je dobrým cvičením naší mysli ve světě, kde je obtížné soustředit se pouze na jednu věc. Jste schopni uvést správnou odpověď? Přesvědčte se sami. Na obrázku vidíte tři muže. Jedním z nich je šéf. Na první pohled se úkol zdá snadný, ale nic nemůže být dále od pravdy. Přemýšlejte nad odpovědí. V místnosti je spousta znaků, které vám poradí.

Kdo je šéf?

Zvládli jste to? Níže se dozvíte, jaká odpověď je správná a proč. Proč číslo 1 rozhodně není šéfem? Jeho sako je pevně zapnuté, což může naznačovat, že nedávno přišel do kanceláře jako host a není v ní každý den.

Někteří si jistě budou myslet, že šéfem je číslo 2. Sedí na židli jako jediný, zdá se, jako by byl doma. Ale proč není šéfem? Podívejte se znovu – šéfova židle je prázdná. Navíc třetí muž působí uvolněně, je bez saka. Dovolili byste si přijít ke svému nadřízenému do kanceláře bez saka? Určitě ne. To znamená, že skutečným šéfem je samozřejmě číslo 3.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: bangbara.com