Psychologický test: Vyberte si barvu, která vás nejvíce přitahuje, a odhalte, co vypovídá o vaší osobnosti

Většina z nás je přitahována určitými barvami. Nemusí se jednat o ty, které rádi nosíte na sobě, ale o ty, jež vám při pohledu na ně dodávají pozitivní pocit. Bylo provedeno několik studií, které ukazují, že barvy, na něž reagujeme, skutečně vypovídají o naší osobnosti.

Modrá

Pravděpodobně jste klidný člověk, který má sklon držet si chladnou hlavu v mnoha situacích. Modrá je obvykle spojována s vodou a oblohou, což přináší pocit klidu a míru. Lidé, kteří se přiklánějí k modré barvě, bývají otevření, snadno se s nimi vychází. Na ostatní působíte klidným dojmem.

Červená

Lidé, kteří milují červenou barvu, jsou obvykle velmi extrovertní, sebevědomí a nebojí se být odvážní. V ostatních lidech zanecháváte určitou stopu a trvalý dojem. Navíc studie dokázaly, že muže i ženy více přitahují lidé, kteří na sobě mají červenou barvu, má totiž tendenci vyvolávat vrozené pocity sexuální přitažlivosti nebo touhy.

Zelená

Vysokou hodnotou je pro vás finanční zabezpečení. Děláte neustálé pokroky, jste považováni za úspěšnou a důležitou osobu v jakémkoli sociálním kruhu. Kladete velký důraz na to, jak na vás ostatní lidé nahlížejí. Spousta lidí si doposud myslela, že zelená barva symbolizuje lásku k přírodě, má ovšem hlubší význam zakořeněný v hodnotě peněz.

Růžová

Máte trochu naivní pohled na svět, ale jste známí tím, že máte neuvěřitelně laskavé srdce, které je plné soucitu vůči ostatním lidem.

Fialová

Lidé přitahováni fialovou barvou jsou obecně pozitivními lidmi, kteří se nebojí zpochybňovat sociální normy. Obvykle jsou také velice kreativní, vynikají v kariérních cestách a také si vedou dobře ve vztazích, které jim umožňují vyjádřit své potřeby a neobsahují příliš striktní hranice.

Žlutá

Jste energičtí, temperamentní a idealističtí. Obecně působíte neustále šťastně, vždy s sebou přinesete vlnu energie a po vašem příchodu i odchodu lidem zůstává úsměv na rtech.

Bílá

Bílá je obvykle spojena s pocitem čistoty a nevinnosti. Lidé, kteří milují bílou, mají také sklon k péči o krásu či domácnost. Máte rádi dekorace, rádi se líčíte, všelijak upravujete.

Černá

Jedná se o jednu z nejobvyklejších barev, která je hluboce zakořeněná u mnoha jedinců. Často se předpokládá, že lidí, jež milují černou barvu, jsou náladoví a vnímají svět negativně, to je ale omyl. Ve skutečnosti lidé, kteří se přiklání k černé barvě, často touží po sofistikovanosti. Vnímají svět realisticky, proto je spousta lidí považuje za pesimisty.

Úvodní obrázek: Vlastní, Zdroj: Apost.com