Psychologie každodenního života. Co o nás vypovídá barva oblíbeného oblečení

Na barvě vašeho oblečení i interiéru záleží. Už jen proto, abyste se cítili šťastní. Dnes bychom s vámi rádi sdíleli moudré úvahy o barvě a jejím vlivu na každého z nás od indického jogína Sadhgura.

Vnímání barev je subjektivní

Barva není to, co je, ale spíše to, co vyzařuje. Barva je vizuální vjem, který člověk přijímá, kdy do oka vstupují světelné paprsky různých vlnových délek. Vnímání barev je vysoce subjektivní a dle toho se ukazuje, že každý člověk vidí barvy trochu jinak. Všechno ve fyzickém světě odráží světlo, tudíž vidíme jen to, co se odráží. Černá nereflektuje nic, ale pouze udržuje, proto se nám jeví jako černá. Oblohu vidíme modrou, přitom sama o sobě modrá není, totéž platí i pro zelenou trávu a tak dále. Bílá barva naopak nic nedrží, pouze odráží. Proto lidé, kteří se zabývají duchovními praktikami, nosí bílé oblečení. Tak jako tak barva člověka rozhodně ovlivňuje.

Oranžová

Je dobrá pro mozek. Proto, pokud má člověk rád oranžovou, má rád kreativitu. Tato barva ho bude příznivě ovlivňovat ke každé aktivitě.

Žlutá

Nosí ji buddhističttí mniši, protože se jedná o barvu, která člověku pomáhá být stabilnější a odolnější vůči stresu.

Červená

Barva, která je spojována s nejsilnějšími emocemi. Pokud člověk kamkoli vejde v červených šatech, jeho okolí si o něm okamžitě pomyslí, že je velice energický a aktivní člověk, i když tomu tak ve skutečnosti být nemusí. Červená naplňuje člověka energií.

Zelená

Evokuje v nás přírodu, činí nás klidnými a mírumilovnými. Pokud máte rádi zelenou barvu, lze o vás říci, že jste vyrovnaný charakter, znáte své vlastní hodnoty a klidně působíte na svět kolem sebe.

Modrá

Může vzbuzovat sebevědomí. Je to barva zodpovědná za logiku a analýzu věcí. Člověk se s ní stává disciplinovanějším, zároveň má příznivý vliv na děti, nutí je být pozornými a soustředěnými.

My lidé jsme ale stejní jako barvy. Pokud budete vyzařovat lásku, lidé vás budou považovat za milujícího člověka. Pokud radost, budete působit jako veselá osoba. To, co dáváte, se vám bude i vracet, a to dvakrát tolik.

Obrázky: Pixabay