Měla podezření na vážnou nemoc, ale doktor se jí vysmál. Půjčila si peníze a vyšetření provedla soukromě. Výsledky všechny šokovaly

Dvaadvacetiletá dívka jako zázrakem jen o vlásek unikla smrti. Mladá žena měla podezření, že její zdraví trápí něco vážného, logicky se tedy rozhodla navštívit lékaře. Ten se však jejímu přesvědčení vysmál a uvedl, že příznaky nenasvědčují žádné nemoci. Jenž matku dvou dětí nepřestávaly trápit zdravotní potíže, pátrala tedy po své vlastní ose. Půjčila si peníze a vyšetření provedla soukromě. Výsledky všechny šokovaly.

Prokázala se nevyléčitelná nemoc

Jak se ukázalo, žena trpěla nevyléčitelnou nemocí. Kdyby přijala informace, jaké jí řekl lékař, ke kterému šla na samém začátku, byla by už mrtvá. Tento příběh momentálně otřásl internetem.

Vše odstartovala nepravidelná menstruace

Jody Oxleyové bylo pouhých 22 let, když začala nepravidelně krvácet. Mladá žena se rozhodla jít k lékaři, ale ten se jí smál. „Doktor, ke kterému jsem šla po několika měsících potížích, se mi vysmál, když jsem naznačila, že se bojím rakoviny děložního čípku. Byla jsem naštvaná, jednal se mnou jako s dítětem. Doktor udělal ultrazvuk, ale nic neviděl. Nevydal však ani doporučení na test stěru kvůli mému věku,“ vysvětlila Jody na Facebooku.

Půjčila si peníze na soukromé vyšetření

Jody se starala o své dvě děti a nemohla si dovolit soukromé vyšetření. Rozhodla se však, že si peníze půjčí. Vyšetření ukázalo, že jí zbývá pouze devět měsíců života. Její obavy se potvrdily, Jody měla rakovinu děložního čípku. „První krvácení se objevilo v srpnu 2016. Moc jsem si toho nevšímala, měla jsem o rok dříve mladší dceru a říkala si, že se snad tělo ještě adaptuje. Příznaky se zhoršily. Nemyslela jsem si, že by to mohla být rakovina. Neznala jsem žádnou rodinnou anamnézu nemoci a nepravidelná menstruace mohla být způsobena řadou dalších faktorů,“ popisuje svůj příběh Jody.

„Nakonec měla jsem pokročilou rakovinu děložního čípku a nádor velký 5,6 cm,“ dodává. „Doktor říkal, že kdybych nebyla diagnostikována, zemřela bych do 6 – 9 měsíců,“ zdůrazňuje. Po ukončení chemoterapie a krevních transfuzí zbývalo už jen provést hysterektomii, chirurgický zákrok k odstranění dělohy. Dnes je Jody 25 let a je šťastnou maminkou Lily a Marshalla. Chce pomoci ostatním ženám chránit se před touto hroznou diagnózou.

Úvodní obrázek: S vědomím Jody Oxley, Zdroj: Thesun.co.uk