Pupínky, bolesti hlavy, únava a žlutý jazyk. Tělo volá po celkové detoxikaci

Zdravý životní styl a zdravá strava by měly být samozřejmostí pro každého člověka. Ovšem i přesto, že budeme dodržovat veškerá pravidla zdravého životního stylu, neznamená to ještě, že naše tělo nebude obsahovat toxiny a škodlivé látky. Tak jako je potřeba jednou za čas vygruntovat svou domácnost, tak je i potřeba vyčistit organismus zevnitř. Tělo vám dá vědět, kdy je ten potřebný čas.

Nízká energie

Jste vyčerpaní a trpíte nízkou hladinou energie. To vše může naznačovat tělo plné toxinů.

Bolest hlavy

Pokud vás často bolí hlava bez zjevné příčiny, je dobré vypít 1 – 2 šálky detoxikačního čaje, než přistoupíte k lékům na bolest.

Potíže se žlučníkem

Konzumace potravin s vysokým obsahem tuku může způsobit bolesti žaludku, protože žlučník nedokáže tolerovat více toxinů. V opačném případě nastává riziko vzniku žlučových kamenů.

Ucpaný nos

Ucpaný nos nemusí být nutně příznakem nachlazení. Dýchací potíže a časté ucpání nosu mohou být známkou přítomnosti toxinů.

Návaly horka

Nevysvětlitelné návaly horka. Může se jednat o příznak namáhavé práce našeho srdce. Takový signál není radno brát na lehkou váhu. Zahajte očistu těla a popřípadě navštivte svého lékaře.

Žlutý nebo bílý jazyk

Pokud váš jazyk zežloutne nebo získá bílý nádech a zároveň vás začne trápit nepříjemný zápach z úst, je čas na detox. Barva zdravého jazyka je růžová nebo světle červená. Žádná jiná.

Břišní tuk

Hromadění břišního tuku v našem pase může naznačovat příliš mnoho toxinů a škodlivých látek v těle. Potřebujete detoxikační dietu, která nastartuje váš metabolismus a zreguluje hladinu cholesterolu.

Kožní problémy

Suchá kůže, svědivá vyrážka a pupínky, to všechno může signalizovat, že naše tělo uvnitř explodovalo a potřebuje očistu.

Nespavost

Během spánku tělo uvolňuje melatonin, který může ovlivnit odstranění toxinů. V případě nespavosti však mohou být tyto metabolické procesy narušeny, což může bránit vylučování toxinů.

Obrázky: Freepik