Původní majitelé nechali v suterénu ukrytý poklad. Na odhalení čekal dlouhá desetiletí

Před pár lety si manželé koupili dům postavený ve 40. letech minulého století. Jak to se starými domy bývá, byla potřeba rozsáhlá rekonstrukce. Při tak náročných opravách se často objeví věci po předchozích majitelích. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě.

Manželé ve sklepě objevili dvě bedny

V loňském roce se manželé rozhodli provést generální opravu ve svém domě. Ve sklepě našli dvě neobvyklé bedny. „Můj manžel zpevňoval stropní konstrukce suterénu, když si všiml prvního obědového boxu v jedné ze stropních podpěr,“ uvedla žena. Manželé byli přirozeně zvědaví, a tak boxy otevřeli. Něco uvnitř bylo, nebylo to tak těžké jako mince nebo zlaté cihličky. Muž si pomyslel, že maximálně budou mít štěstí na sportovní karty.

Jen staré noviny?

Když krabice otevřeli, našli staré noviny z 25. března 1951. Uvnitř však bylo víc než jen staré zprávy. Manželé našli spoustu peněz. Nemohli uvěřit svým vlastním očím. Mysleli si, že jsou součástí nějaké reality show. Dohromady to mohlo být pěkných pár desítek tisíc korun. V jedné bedně byli samé dvacetidolarovky a ve druhé padesátidolarovky. Pak se najednou objevily stovky.

„Některé bankovky byly velmi staré. Věkem potemněly a chyběl jim zlatý certifikát a několik hvězdiček. Všechny bankovky byly datovány od roku 1928 do roku 1934. Co s nimi teď máme dělat? Je to všechno naše?“ pomysleli si manželé. Nakonec se ohromený pár díval na 1 100 000 Kč (45 000 tisíc dolarů). „Byl to pro nás bláznivý nález. Jsme sice spořiví lidé, ale veškeré naše příjmy jdou na splacení hypotečního úvěru a tam mohou jít i tyto peníze.“

Manželé si mohli peníze nechat

Pár vložil peníze na bankovní účet a pro jistotu kontaktoval právníka, aby se ujistil, že si peníze může nechat. Bankovky byly zkontrolovány a ponechány manželům. Po důkladném propočítání nového rodinného rozpočtu manželé zjistili, že hypotéku mohou splatit ještě ten stejný rok.

Úvodní obrázek: Maksim/Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, Zdroj: Thesun.co.uk