Opticky větší oči pro staří ženy. Líčení na zamaskování povislých víček bez zásahu chirurga

I starší ženy touží vypadat šik, upraveně, mladistvě a přitom přirozeně. Není nic horšího, než špatně zvolený make-up, když už vaši tvář pokrývá pár vrásek. Největší chybu, jakou může každá žena udělat, je zamaskovat známky stárnutí silným líčením. Proto přicházejí na scénu odborníci a jejich řady líčení speciálně určené pro starší ženy. Společně s jejich tipy, jak si make-up správně aplikovat, může každá žena v pokročilém věku vypadat perfektně.

Problém povislých očních víček

Jak lidé stárnou, kůže kolem očí se začíná tenčit a špatně drží na svém místě. To znamená, že horní oční víčko ochabuje a je povislé. Oko je tak méně zřetelné a působí menším dojmem. Řešením samozřejmě může být operace, ale pokud vám povislá oční víčka nezasahují do schopnosti vidět a jde vám pouze o to, aby byly oči opticky větší, stačí použít vhodné líčení.

Žena toužila po změně

Mary je 54letá žena, která právě řeší stejný problém. Oči měla vždy mírně zakryté horními očními víčky, ale s přibývajícím věkem se potíže začaly zhoršovat, až si Mary začínala uvědomovat, že jí povadlá oční víčka začínají vadit především z estetického důvodu. Rozhodla se tedy pro změnu a na krátkou chvíli se z ní stala modelka, na níž byla předvedena správná technika líčení, aby oči s ochablými očními víčky působily mladistvěji a opticky větší.

Líčení pro zamaskování povislých očních víček

Nejprve vizážistka nanese na oční víčko primer, aby odstranila odlišnosti v tónu kůže a následně mohly oční stíny dobře držet a rovnoměrně se nanést. Do vnitřního koutku oka aplikovala jemný třpyt, tmavé stíny na vnější stranu očního víčka a vše plynule spojila k sobě. Oční víčko nyní vytvořilo iluzi většího oka.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com