Těhotná žena se rozhodla zbavit plodu pomocí zakázaných potratových pilulek. Chlapeček však projevil neuvěřitelnou sílu

Tento malý chlapeček, vážící pouhých 940 gramů, měl být v děloze své maminky ještě minimálně tři měsíce, ale přišel na svět teprve ve 26. týdnu těhotenství, kdy se 25letá dívka rozhodla ukončit své těhotenství pomocí zakázaných potratových pilulek.

Mladou ženu nic nezastavilo

Dívka se nezastavila ani ve chvíli, kdy se dítě již hýbalo a tlačilo hlavou dolů. Trávila ho pilulkami dál. Ale plod, odmítnutý matkou a jejím tělem ve 26. týdnu těhotenství, bojoval o život a přežil. Chlapec ještě nemá zcela vyvinuté některé důležité orgány, takže jeho životní funkce jsou odkázané na pomoc inkubátoru. Miminko ještě neumí samo polykat, zdravotní sestry tedy na jednotce resuscitace a intenzivní péče odsají přebytečnou tekutinu z jeho úst pomocí katétru.

První týden je zásadní

Pokud chlapec přežije prvních 7 dní, dostane jméno a rodný list. Lékaři uvádějí, že přestože byl plod několik týdnů tráven, ve vývoji rozhodně nezaostává. Bojuje o své místo na tomto světě. Je pod nepřetržitým dohledem zdravotnického personálu a dostává veškerou potřebnou péči. Jeho matka utekla z nemocnice hned poté, co plod „porodila“. Své dítě však odsoudila k životu po dětských domovech.

Úvodní obrázek: ceejayoz/Creative Commons/Attribution 2.0, Zdroj: Ladypanda.net