Rádi byste svým dětem udělali na Vánoce radost a darovali jim pod stromeček pejska? Po přečtení tohoto článku si to možná rozmyslíte

Pes je na celý život, nejen na Vánoce – tak zní slavný slogan. To je jistě případ Německa, které dočasně zakázalo nové adopce, aby se zabránilo tomu, že by bylo zvíře darováno jako vánoční dárek. Desítky útulků potvrdily potenciálním majitelům domácích mazlíčků, že žádné adopce těsně před Vánocemi nebudou. Berlínský útulek, největší v Evropě, je mezi nimi také. Zdá se, že zákaz snižuje vznik situací, kdy pořízená zvířata k Vánocům, jsou po svátcích opět vrácena zpět do útulků.

Zvířata jsou živé bytosti s vlastními potřebami a pocity, nejsou vhodná jako dárky. Podle příznivců tohoto zákazu problém spočívá v tom, že jsou zvířata pořizována na poslední chvíli a impulzivně. „Rozhodnutí pořídit si zvíře se nesmí brát na lehkou váhu, celá rodina by měla být zapojena do procesu rozhodování,“ uvedla členka Berlínské asociace pro ochranu zvířat.

Většina útulků bude otevřena veřejnosti, ale zájemci o zvíře se budou muset vrátit v lednu, aby měli dostatek času zvážit své rozhodnutí. V Británii skupina na ochranu zvířat tvrdí, že osoba, která zvíře dostane, by měla být obeznámena, aby byla ochotná a připravená starat se o zvíře. Svátky jsou pro pořízení zvířete dobré jedině v tom, že je většinu času celá rodina doma a má tak více času sžít se s novým členem rodiny.

Přemýšleli jste nad tím, že obdarujete některého člena rodiny malým štěňátkem? Jak se díváte na rozhodnutí německých útulků? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: www.bbc.com