Jak si v zimních měsících vypěstovat čerstvou zeleninu snadno a rychle

Čerstvá zelenina je nejlepším zdrojem důležitých vitamínů pro naše tělo. Je jen škoda, že si nemůžeme dělat zdravý a lahodný salát po celý rok i v chladných měsících. Někteří situaci řeší tak, že si vytvoří zásobu zeleniny na zimu tím, že ji zmrazí nebo konzervují. V supermarketech můžeme také nakupovat skleníkové produkty, ale bohužel škodlivé chemické látky narušují, jak jejich přínos pro naše zdraví, tak i chuť. Z toho důvodu se s vámi chceme podělit o tento skvělý nápad, díky kterému si budete moci vychutnat čerstvou a kvalitní zeleninu i v zimě. Podělíme se s vámi, jak pěstovat cherry rajčata přímo na vašem parapetu.

Základem je, než vůbec začnete, nakoupit si správná semena. Poraďte se s prodejcem, řekne vám, jaká odrůda je pro pěstování ve vašem domě nejlepší. Nezapomínejte na to, že rajčata budete pěstovat doma, takže odrůda by neměla dorůstat výšky více jak 50 cm. Potřebujete trpasličí rajčata. První sklizeň by měla být za 3 měsíce po vysetí.

  • Vezměte si malý plastový kelímek a na dně vytvořte malý otvor, aby mohla zemina dýchat.

  • Nasypte rašelinovou půdu do kelímku a vložte do zeminy 2 semínka rajčat. Hloubka by měla být asi 1,5 cm. Zalijte 15 – 20 ml vody, zakryjte potravinářskou fólií a přetáhněte gumičkou.
  • Ve fólii vytvořte pár malých otvorů. Položte kelímek na talíř a uložte na teplé místo. Můžete jej umístit ihned na okenní parapet. Důležité je, aby půda udržovala potřebnou vlhkost.

  • První klíčky byste měli spatřit po 5 – 7 dnech. Jakmile tato chvíle nastane, odstraňte fólii.

 

  • Když sazenice začnou růst, přesaďte rajčata do květináče.
  • Do spodní části květináče umístěte trochu molitanu, naplňte zeminou do poloviny, zasaďte keřík rajčat a znovu zasypte zeminou až k prvním lístkům.
  • Nastavte rajčata na slunce a nezapomínejte je zalévat, aby hlína byla neustále vlhká. Za 2 – 3 měsíce můžete očekávat první sklizeň.

Výsledky vás tak potěší, že cherry rajčátka se mohou stát hlavní květinou na vašich parapetech.

Máte rádi čerstvou zeleninu? Jak se vám dnešní tip na domácí pěstování líbil? Dejte nám vědět do komentářů, zdali jste tento postup zkusili.

zdroj: sovkusom.ru