Rádi sledujete vánoční filmy? Jaké jsou vaše oblíbené? Inspirujte se seznamem těch světově nejoblíbenějších

Vánoce jsou o hromadném veselí a pohodě a k tomu nesmí chybět sledování vánočních filmů s rodinou nebo přáteli. Každý rok se objeví nové a nové pohádky nebo filmy, ale také klasiky, bez kterých si už vánoční svátky nedokážeme představit. Jaké jsou ty vaše? Najdete své oblíbence v našem dnešním seznamu vánočních filmů, které nikdy neomrzí?

 

Sám doma

Klasický vánoční hit o osmiletém Kevinovi, kterého jeho rodina zapomene o Vánocích doma, zatímco si odletí na výlet do Paříže. Mezitím, kdy se všichni snaží dostat zpět do Ameriky, údajně prázdný dům si vytipují dva lupiči. Nicméně, Kevin obratně brání svůj domov pomocí různých pastí, kterými drží lupiče dostatečně daleko od svého majetku. To nikdy neomrzí!

Zajímavost: Na obrázku, který Kevin najde u svého bratra v pokoji, není dívka, ale chlapec s parukou.

Život je krásný

Jeden z nejlepších vánočních filmů všech dob. Pro ty z vás, kteří zrovna nefandíte černobílým filmům to zřejmě nebude představovat tu nejlepší volbu, ale věřte, že litovat nebudete. Nadčasový příběh je zaměřený na místního obchodníka, kterému se ukáže obraz, jak by vypadal život, kdyby neexistoval strážný anděl. Hlavním poselstvím celého filmu je především připomínka, že láska nás činí bohatšími než peníze.

Zajímavost: Pro tento film byl uměle vytvořen sníh pomocí kukuřičných vloček a bílé barvy. Vločky ale bohužel dělaly  příliš velký hluk, proto se tvůrci rozhodli pro alternativu v podobě mýdla, vody a pěny. Za tento vynález získal film v roce 1948 ocenění od Technické akademie.

Sněhulák

Kouzelný a jednoduchý film, který je právem favoritem mezi vánočními filmy. Animovaný rodinný hit je ohromující nejen díky skvělým snímkům a kouzelnému světu, ale také proto, že je doprovázen nádhernou hudbou, která uklidní i ty nejvíce živé děti tak, že budou spát jako beránci.

Zajímavost: Pohádka se každý rok vysílá ve Finsku, i když z této země nepochází.

Smrtonosná past

Tak tady zřejmě není co dodat! Možná se nejedná o typicky vánoční film, ale věříme, že spousta mužů by nesouhlasilo. Určitým uchazečem o nejlepší vánoční film klidně může být, protože některé motivy Vánoc se v něm hravě najdou. Nejen, že je terorista oblečen v kostýmu Santa Clause, ale je zde i nespočet vánočních stromků. Navíc, ve finále dobro poráží zlo, což je typický znak Vánoc.

Zajímavost: Pokud si stále myslíte, že film není ideální na Vánoce kvůli zbraním a násilí, zvažte toto; počet obětí dosáhl ve Smrtonosné pasti 2 čísla 164, ale ve Smrtonosné pasti pouze 18.

Vánoční prázdniny

Špička v hitparádě vánočních filmů. Co k tomuto říct. Snad jen, že zde najdete každou vánoční katastrofu, jako si jen dokážete představit, aneb čím více se snažíte, tím horší to je.

Zajímavost: Dům souseda Griswoldových byl použit jako Murtaghův domov ve filmu Smrtonosná zbraň.

zdroj: www.realbuzz.com