Rakovina tlustého střeva: Naučte se její příznaky a objevte skrytá nebezpečí uvnitř svého těla

Rakovina tlustého střeva je velice častým typem rakoviny a nejrozšířenější příčinou úmrtí. V podstatě se vyznačuje abnormálním růstem buněk uvnitř tlustého střeva. Shluky těchto buněk označujeme jako adenomatózní polypy, které se v průběhu času mohou přeměnit v rakovinu. Souvislost s výskytem tohoto nebezpečného onemocnění má především naše strava. Vysoký obsah tuku a nízký obsah vlákniny v našem jídelníčku značně přispívají k rozvoji rakoviny tlustého střeva. Objevte skrytá nebezpečí ve svém těle tím, že budete dobře znát její příznaky.

Silné střevní potíže

Průjem nebo zácpa či změna konzistence stolice přetrvávající déle jak 4 dny. Tak se mohou vyznačovat střevní potíže, upozorňující na rakovinu tlustého střeva. V nejextrémnějších případech se u některých lidí může vyvinout syndrom dráždivého tračníku, což je chronická střevní porucha, která způsobuje akutní bolest a narušuje pohyby střev.

Krvácení

Rektální krvácení nebo krev ve stolici jsou častými příznaky rakoviny tlustého střeva. Krev může být jasně červená.

Bolest břicha

Můžete cítit jisté nepohodlí v břiše, ať už křeče, plynatost nebo bolesti.

Úbytek váhy

Stejně jako v případě jiných druhů rakoviny se i při tomto typu mohou pacienti setkat s nevysvětlitelným a výrazným poklesem hmotnosti.

Anémie

Krev ve stolici se může začít kumulovat a způsobit tak nízký počet červených krvinek, což vyvolává stav známý jako anémie. Ve skutečnosti je někdy prvním příznakem rakoviny tlustého střeva, který ukáže krevní test.

Je-li vám více jak 50 let, myslete na pravidelné prohlídky u lékaře a testování na rakovinu tlustého střeva. Včasné zjištění tohoto onemocnění vám může zachránit život.

Líbil se vám dnešní článek? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou a varovat je před nebezpečími rakoviny tlustého střeva.

Zdroj: womenworking.com