I u televize můžete pro své tělo udělat mnoho. Máme pro vás efektivní cvičení pro lenochy

Léto je nemilosrdným ukazatelem toho, co jsme s naším tělem dělali v zimních měsících. Odhodíme všechny svetry a bundy a najednou se ty večery u seriálů s bramborovými lupínky projeví. Nyní se snažíme přes léto shodit, co se dá, ale lenivost je často silnější než my. Ale i pro to existuje řešení! Ve skutečnosti stačí 15minutový trénink, který můžete provádět i u televize. Žádná tělocvična, posilovna ani speciální vybavení není třeba. Jen vy, obývací pokoj a podlaha.

Letící Superman

Tento cvik se zaměřuje na dolní část zad a trup těla. Pomáhá odstranit škodlivé účinky sedavého způsobu života a i s malými pohyby dokáže být velikým přínosem. Položte se na břicho s nataženýma rukama i nohama. Poté odlepte od země současně jak ruce a hrudník, tak pánev a nohy. Držte asi 5 vteřin a pomalu klesejte. Opakujte 10x.

30 – 60 – 90

Cvičení pracuje s vašimi břišními svaly a nohama. Lehněte si na záda s nohama u sebe. Hlavu a krk si podepřete rukama. Zvedněte nyní nohy od země a držte pod úhlem 30 stupňů, zatímco máte zpevněné břišní svaly a natažená kolena. Poté zvedněte nohy ještě výš do úhlu 60 stupňů a poté 90 stupňů. Pokaždé držte po dobu 30 vteřin. Poté opakujte kroky opačným směrem, dokud se nedotknete podlahy. Proveďte 4 série.

Střídavé prkno

Různé variace základního cviku prkno, tvarují nejen trup těla, ale i paže a ramena. Začněte v jednoduché pozici prkna, což znamená, že budete držet rovné tělo na prstech u nohou a předloktí. Poté jednu ruku natáhněte před sebe a držte 5 vteřin. Vyměňte paže.

Mušle

Tento cvik bude pracovat s vašimi boky, hýžděmi a pánevními svaly. Lehněte si na pravý bok s pokrčenými koleny před sebou. Pravou rukou si podepřete hlavu. Levou ruku položte na bok a nyní s nohama u sebe zvedněte levé kolen tak vysoko, jak jen můžete. Vraťte se do výchozí polohy a opakuje 20x. Poté vyměňte strany.

Oslí kopy z prkna

Velice účinný cviky pro zpevnění nohou a hýždí. Opřete se o předloktí a prsty u nohou. Poté zvedněte pravou nohu nahoru, ohněte ji v koleni a vytvořte pravý úhel. Pomalu tlačte nohu směrem nahoru, jak jen můžete. Opakujte 10x a vyměňte strany.

Jak se vám dnešní tipy na rychlý trénink líbily? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli, kteří neradi navštěvují tělocvičny.

Zdroj: .womenworking.com