Ranní návyky, které nám brání ve snaze zhubnout. Nebojte se velkých snídaní

Ranní návyky ovlivňují nejen naši náladu po celý den, ale také chuť k jídlu a úspěchy či neúspěchy ve snaze zhubnout. Existuje vztah mezi našimi denními zvyky a přibíráním na váze, proto pokud se nacházíte v procesu hubnutí, měli byste si přečíst následující odstavce, kde uvádíme, co nám brání v cestě k dokonalé postavě a zdravému tělu.

Bojíte se velkých snídaní

Je důležitější, kdy jíte, než to, co jíte. Už několikrát bylo prokázáno, že nejúčinnějším způsobem, jak si udržet optimální váhu, je velká snídaně a lehká večeře. Důvodem je především to, že v určitých denních hodinách pracuje náš metabolismus odlišně. 

Vyhýbáte se slunečnímu světlu

Sluneční světlo napomáhá ke spalování tuku, jinak řečeno, velikost lipidů se při vystavení slunečnímu záření snižuje. Proto během zimních měsíců dochází k nárůstu hmotnosti. Chraňte se opalovacím krémem, vyjděte ven alespoň na 15 minut a získejte svou denní dávku vitamínu D.

Po probuzení zapomínáte vypít sklenici vody

Podle odborníků byste měli ihned po probuzení vypít sklenici vody na lačný žaludek, a to z jednoho prostého důvodu – tělo dospělého člověka je tvořeno z 55% – 60% vodou. Riziko ukládání tuků se tak snižuje, protože čistá voda urychluje práci metabolismu. Navíc z těla vyplavíte škodlivé látky.

Necvičíte

Chuť k jídlu může být snížena prováděním jednoduchých cvičení hned po ránu. Nakopnete metabolismus a budete spalovat větší množství kalorií během dne. Lidé, kteří ráno nevykonávají žádnou fyzickou aktivitu, se snaží zbavit stresu pomocí jídla. 

Jaké jsou vaše ranní návyky? Spadáte do dnešního seznamu? Pokud se vám zdál článek užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: trendingposts.net