Ranní rituály, které napomáhají k tloustnutí

Všechny naše ranní návyky jsou klíčem k tomu, jak své tělo připravíme na nastávající den a bohužel mnoho z nich, které děláme, nám ubližují, aniž bychom o tom věděli. Především snažíme-li se udržet si štíhlou postavu nebo zhubnout nějaké to kilo navíc. Zde je několik ranních rituálů, které mohou způsobit nárůst tělesné hmotnosti.

Oblékání po tmě

Sluneční světlo dodává našemu tělu vitamín D, jenž pomáhá regulovat hladinu vápníku a fosfátů v organismu. Tento vitamín zároveň potlačuje chuť k jídlu, což nám pomáhá zhubnout nebo alespoň nepřibírat.

Vynechávání snídaně

Pokud přeskakujte snídani z toho důvodu, že se chcete vyhnout přísunu kalorií, zamyslete se ještě jednou. Bez snídaně tělo nedostane potřebnou energii a vy začnete zbytečně přibírat.

Nepijete dostatek vody

Vodu potřebujeme každý den a pitný režim v dopoledních hodinách může ovlivnit náš každodenní život, energii a chuť k jídlu.

Nadměrný spánek

Dopřát si o 5, 10 nebo více minut delšího spánku, než jste zvyklí, může způsobit nárůst hmotnosti. Boj mezi vaším biorytmem a energií způsobí, že budete více jíst, což povede i ke kilům navíc.

Nemeditujete

Meditace je skvělým způsobem, jak si před hektickým dnem dopřát pár chvil míru a klidu. Tato relaxační metoda snižuje produkci kortizolu a tím i stres, který patří mezi hlavní příčiny přibírání. Meditace člověku pomáhá lépe si uvědomovat své myšlenky a činy, včetně těch, jež se týkají právě jídla. Jedná se v podstatě o duševní výhody, které vám mohou pomoci zhubnout.

Nevážíte se

Budete-li se vážit hned ráno, donutí vás to krotit se v jídle během dne, zejména pokud se snažíte zhubnout. Ale v tomto případě musíte zapřemýšlet sami nad sebou, jak sami sebe znáte. Pokud je pro vás každodenní vážení kontraproduktivní, stresující a demotivující, nedělejte to.

Nesledujete svůj denní příjem

Vedení záznamů ohledně toho, co jíte během celého dne, je skvělým způsobem, jak si dávat pozor na přísun kalorií. Nikdy si pořádně neuvědomíte, kolik jste toho snědli, dokud to neuvidíte napsané na papíře.

Které z těchto návyků děláte vy? Svěřte se nám do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com